Deri Böceği İlaçlama

Deri Böceği İlaçlama Wolves N,N-dietil-m-toluamid olarak da malum DEET, birçok istanbul böcek ilaçlama wolves kovucu ve böcek spreyinin etken bileşenidir. DEET içeren mamüller, talimatlara müsait olarak kullanıldığında oldukça güvenlidir. Ürün müsait biçimde kullanıldığında DEET’e karşı oldukça azca sayıda onaylanmış toksik tepki olayı olmuştur.

Pikaridin ya da KBR 3023 ve limon okaliptüs hasım ya da p-mentan 3, 8- diol , böcek kovucularda EPA kayıtlı öteki kimyasallardır. Her ikisi de bir takım böcek spreyi ve losyonu ile gelir.

DEET, picaridin ya da limon okaliptüs hasım içeren böcek kovucuları ürün etiketlerini okuyarak ve takip ederek risklerinizi azaltabilirsiniz. Ek olarak, şu önlemleri alın:

Deri Böceği İlaçlama
 • Kesikler, yaralar ya da tahriş olmuş cilt üstüne böcek spreyleri uygulamayın .
 • Maruz kalan cildi ve kıyafetleri örtecek kadar böcek kovucu kullanın.
 • Kıyafet altında kullanmayınız.
 • Oldukça fazla böcek spreyi kullanmaktan kaçının.
 • İçeri döndükten sonrasında, tedavi edilen cildi sabun ve suyla sudan geçirin.
 • İşlem görmüş kıyafetleri yine giymeden ilkin sudan geçirin.

Böcek spreylerinin kullanılması ender durumlarda cilt reaksiyonlarına niçin olabilir. Bütün aerosol ve pompa sprey etiketlerinin etiketlerinde aşağıdaki önlemler görünecektir.

 • Kapalı alanlarda püskürtmeyin.
 • Yüze icra etmek için ilkin ellerinize püskürtün, peşinden yüzünüze sürün. Direkt yüze püskürtmeyin.

Ürünün sizi kene ve sivrisinek ısırıklarından ne kadar vakit koruyacağını yayınlayan Etraf Koruma Ajansı tarafınca oluşturulmuş bir grafiğe bakın .

Aşağıdaki önlemler çocuklarınızı

 • Bir çocuk üstünde böcek spreyi kullanırken, kendi ellerinize uygulayın ve peşinden çocuğunuza sürün. Evlatların gözlerinden ve ağzından kaçının ve dikkatli bir halde kulaklarının etrafında kullanın.
 • Evlatların ellerine kovucu uygulamayın. (Çocuklar ellerini ağızlarına götürme eğilimindedir.)
 • Limon okaliptüs hasım 3 yaşından ufak çocuklarda kullanılmamalıdır.
 • Amerikan Pediatri Akademisi ve öteki uzmanlar, DEET kovucuların 2 aylıktan ufak bebeklerde kullanılmamasını önermektedir.

Gebe ve emziren bayanlar EPA kayıtlı kovucular kullanabilir. CDC, EPA’nın gebe ya da emziren bayanlar için herhangi bir ek önlemi olmadığını söylüyor.

CDC’nin böcek ısırıklarını önlemek için önerilmiş olduğu öteki yöntemler içinde dışarıdayken uzun kollu üstler ve pantolonlar giymek, ayakta su içeren dış mekan öğelerini atmak ve bebek taşıyıcıları üstünde sivrisinek ağı kullanmak yer alır .

Böcekleri savuşturmak için bileşik

Kimyasallar ve böcek ilaçları kullanmak hepimiz basit değildir. Birçok insan böcekleri kovmak için organik, etraf dostu ilaçlara yöneliyor ve ev yapımı böcek spreyleri rahat bir çözüm. Çoğu zaman insan kullanması için güvenilir olmakla kalmaz, bununla beraber çoğu zaman etkilidirler.

Bu yazı, böcekleri uzak tutmaya destek olabilecek birtakım organik bileşenlere ve bu malzemeleri kendi böcek spreyinizi yapmak için iyi mi kullanabileceğinize daha yakından bakacaktır.

Etraf Koruma Ajansı (EPA) , cilde uygulanan bir çok böcek kovucunun hem insan güvenliği bununla beraber etkinliği için tescil edilmesini koşul koşarken, ajans ek olarak birkaç organik bileşeni en az riskli pestisit olarak listelemiştir.

Bu bileşenlerin insan kullanması için güvenilir olduğu halde, EPA’nın bu tarz şeyleri faaliyet açısından değerlendirmediğini belirtmek önemlidir.

Evinizdeki ve bahçenizdeki böcekleri uzaklaştırmaya destek olabilecek birtakım popüler organik maddeler.

narenciye yağları

Limonen şeklinde sitronella ve narenciye yağları popüler ve iyi malum böcek kovuculardır. Araştırmalar sitronella’nın sivrisinekleri kovmaya destek bulunduğunu ve öpüşen böceklere , pirelere, yaprak bitlerine, akarlara ve sineklere karşı da etken olabileceğini gösteriyor .

Sarmısak hasım

Inceleme Emin Kaynak sarımsak yağının keneleri kovmaya destek olabileceğini öne sürüyor. Ek olarak,Rahatsızlık Denetim ve Önleme Merkezleri (CDC)Emin Kaynak sarımsak yağını bahçelerde ve bahçelerde kullanım için organik bir kene kovucu olarak listeler.

Kekik esansiyel hasım

2005 çalışmasıGüvenilir Kayna kKekik esansiyel yağının sivrisinekleri uzaklaştırmaya destek bulunduğunu öne sürüyor. Bununla beraber, kekik hasım seyreltilmedikçe cildinizde kullanım için güvenilir kabul edilmez.

Limon okaliptüs hasım

A 2016 incelemesi Emin Kaynak limon okaliptüs yağının etken bir organik sivrisinek kovucu olduğu kararına varmıştır. Ek olarak, CDC nazaran , limon okaliptüs hasım içeren mamüller etken sivrisineklere karşı.

Limon okaliptüs hasım, sivrisinekleri kovmada etken olmayan limon okaliptüs esansiyel hasım ile karıştırılmamalıdır.

Dereotu esansiyel hasım

İçerideki böcekleri püskürtmek mi istiyorsunuz? Bir çalışmak Emin Kaynak dereotu hamam böceklerini etken bir halde uzaklaştırdığı kararına varmıştır. Bununla beraber, hasım cildinizde kullanmadan ilkin seyreltilmelidir.

0534 662 85 40