Karınca ilaçlama nasıl yapılır?

Karınca ilaçlama nasıl yapılır?

Karınca ilaçlama nasıl yapılır? Karıncalar, koloniler halinde yaşayan sosyal bir böcektir. Karınca kontrolü böcek ilaçlama istanbul wolves tedavi planları tüm koloninin öldürülmesini içermelidir. Bir karıncaya tipik bir karınca spreyi, özellikle de kovucu sprey sıkmak, en iyi ihtimalle sadece birkaçını öldürür ve koloniyi dağıtır.

Karıncalar yiyecek aramak için evinize girebilir veya barınak arayabilir. Karıncaların davranışlarını anlamak, burada özetlenen önerilen karınca kontrol prosedürleri konusunda size yardımcı olacaktır. Karıncalar su veya yiyecek aramak için en minik açıklıklardan girerler. Ya tatlı bazlı gıda veya protein/gres bazlı gıda arayışı içindedirler . Karıncalar bir besin kaynağı bulduklarında, diğeri karıncaların takip etmesi için bir feromon izi bırakacaklar.

Karınca ilaçlama nasıl yapılır?
Karınca ilaçlama nasıl yapılır?

Karıncalarım veya Termitlerim var mı?

Birçok insan karıncalar ve termitler arasındaki farkı söyleyemez.

Uçan Karıncalar ve Termitler Arasındaki Tefrik

Karıncaların belleri bölümlere ayrılmıştır ve termitler tüm vücutları boyunca yaklaşık olarak aynı genişliktedir ve belleri kıstırılmamıştır. Karınca antenleri bükülmüş, Termit antenleri ise düzdür.

Türkiye’deki en önemli karıncalar Arjantin Karıncaları , Marangoz Karıncaları , Deli Karıncalar , Ateş Karıncaları , Hayalet Karıncalar , Yaprak Kesen Karıncalar , Kokulu Ev Karıncaları , Kaldırım Karıncaları ve Firavun Karıncalarıdır . Huy kalıplarını anlamak, en iyi karınca kontrolünü elde etmenize yardımcı olacaktır. Hangi tür karıncaya sahip olduğunuz konusunda şüpheye düştüğünüzde bizi arayın.

İnceleme

Karınca probleminizi kontrol altına almak için muayene önemli bir ilk adımdır.

Karınca yuvalarını bulmak için izlerini takip edin. Karıncalar, diğeri karıncaların yiyeceği kolayca bulabilmeleri için, bir besin kaynağına giden ve bir besin kaynağından çıkan belirlenmiş rotaları boyunca kimyasal bir feromon izi bırakırlar.

Bir evin içinde halı kenarlarını, kapıları, pencereleri ve mutfağın tüm alanlarını inceleyin. Yuvaya giden bir iz bulmanın en bayağı yolu, karıncaların besin kaynağına ulaştıktan sonra nereye gittiklerini izlemektir. Marangoz karıncaları hedefliyorsanız, daha büyük Marangoz karınca gece olduğu için gece muayenesi daha etkilidir. Evin içindeki hasarlı ahşaptan çıkan veya dışarıda odun yığınlarında, çürümüş veya sudan zarar görmüş odunlarda ve ağaç kütüklerinde yiyecek arayan Marangoz karıncalarını görebilirsiniz.

Evin dışında, temel duvarları, bitki örtüsü ve malç çevresini inceleyin. Avluların ve duvarların yakınında bulunan herhangi bir bitki örtüsü, bazı Karınca yuvalarını veya izlerini gizleyebilir. Yerdeki herhangi bir öğenin altını kontrol edin. Bazı karınca yuvaları iyi gizlenmiştir.

 1. Yuvayı bulmak için izi takip edin.
 2. Mümkünse yuvayı doğrudan tedavi edin veya evin çevresinde ve karınca yollarında yem veya kovucu olmayan böcek ilacı kullanın.

Karınca Kontrol İpuçları ve Stratejileri

Karınca sorunuyla yaygın olarak karşılaşılan iki ana karınca sorunu türü vardır.

 • Dışarıda yaşayan ve içeride beslenen karıncalar
 • İçinde aslına bakıldığında yuva olan karıncalar

Karınca kontrol stratejiniz, istila türüne ve sorumlu olan karınca türüne bağlı olmalıdır. Hangi tür karıncaya sahip olduğunuzu belirlemek yardımcı olabilir, bir tek büyüteç olmadan zor olabilir. Karınca izlerini ve yuvalarını incelemek için bir büyüteç kullanmak da yararlıdır.

1. Dışarıda yaşayan ve evde beslenen karıncalar.

Dışarıda yaşayan karıncalar yiyecek aramak için evinizin içinde dolaşırlar. Bazı türler sonunda evlerin içinde yaşar ve yuva yapar. Her iki tür istilayı da önlemeye yardımcı olması için şu adımları izleyin:

 1. Evindeki geçişleri ortadan kaldırmak için çatlakları ve yarıkları kalafatlayın ve kapatın. Karıncalar giriş noktalarını bulmakta son hiyerarşi çalışkan olduklarından , hepsini mühürleyemeyebilirsiniz.
 2. Kimyasal iz feromonunu çıkarmak için giriş noktalarının etrafını bir deterjanla temizleyin, arkasından çevre ve giriş noktalarının etrafına Taurus SC veya FUSE Insektisit gibi kovucu olmayan artık bir böcek ilacı püskürtün .
 3. Daha ayrıntılı bilgi için Karınca Kontrolü Dışına bakın .

2. Evinizin içinde yaşayan (yuvalayan) karıncalar.

 • Bazı karıncalar sadece yiyecek aramak için evinize girmezler. Bazı karıncalar içeride koloni kurarlar.
 • Kapalı kolonizasyon, özellikle sıcak iklimlerde yıl boyunca gerçekleşir. Evlerde yaşayan karınca türleri içerisinde Arjantin Karıncaları, Çılgın Karıncalar, Kokulu Ev Karıncaları, Kaldırım Karıncaları, Firavun Karıncaları, Hırsız Karıncalar ve Marangoz Karıncaları sayılabilir. Bu karıncaların tümü gıda ürünlerini istila edebilir.
 • Karınca Yemleri , karıncaları kontrol etmek için fazlaca başarıya ulaşmış bir yöntemdir. Yönergeleri takip ettiğinizde evcil hayvanların ve çocukların etrafında kullanmak güvenlidir. Karınca yemleri jeller, granüller veya istasyonlar halinde gelir. Bu yemlerdeki etkili maddeler, çeşitli karınca türlerini cezbetmek ve onların beslenme ihtiyaçlarını hedeflemek için şeker bazlı veya protein/gres bazlı olabilir.

Daha fazlaca Marangoz Karınca istilasını önlemek için:

 1. Tüm ağaçları ve çalıları, dalların eve değmemesi için kesin.
 2. Sızdıran çatılar ve sıhhi tesisat gibi nem sorunlarını düzeltin.
 3. Açıkta kalan ahşap yapıyı ıslanmadan önce boyayın ve/veya mühürleyin.
 4. Yapının çürümüş, sudan zarar görmüş ve öncesinden Karınca istilasına uğramış ahşap kısımlarını değiştirin.
 5. Ahşap/toprak temaslarını ortadan kaldırın.
 6. Mülk üzerindeki ölü kütükleri kaldırın ve yakacak odunları yerden ve yapıdan uzakta saklayın.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Wolves Blog

Bu alanda Wolves İlaçlama Hizmetlerinin Haşere ilaçlama ile ilgili yazılarını bulacaksınız.

Etiketler
Gümüşçün İlaçlama Esenler (1) Gümüşçün İlaçlama Esenyurt (1) Gümüşçün İlaçlama Eyüp (1) Gümüşçün İlaçlama Fatih (1) Gümüşçün İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Gümüşçün İlaçlama Güngören (1) Gümüşçün İlaçlama Kağıthane (1) Gümüşçün İlaçlama Küçükçekmece (1) Gümüşçün İlaçlama Pendik (1) Gümüşçün İlaçlama Sancaktepe (1) Gümüşçün İlaçlama Sarıyer (1) Gümüşçün İlaçlama Silivri (1) Gümüşçün İlaçlama Sultanbeyli (1) Gümüşçün İlaçlama Sultangazi (1) Gümüşçün İlaçlama Tuzla (1) Gümüşçün İlaçlama Zeytinburnu (1) Gümüşçün İlaçlama Ümraniye (1) Gümüşçün İlaçlama Üsküdar (1) Gümüşçün İlaçlama Şile (1) Gümüşçün İlaçlama Şişli (1) Güve İlaçlama Arnavutköy (1) Güve İlaçlama Avcılar (1) Güve İlaçlama Bahçelievler (1) Güve İlaçlama Bayrampaşa (1) Güve İlaçlama Bağcılar (1) Güve İlaçlama Başakşehir (1) Güve İlaçlama Beykoz (1) Güve İlaçlama Beylikdüzü (1) Güve İlaçlama Beyoğlu (1) Güve İlaçlama Beşiktaş (1) Güve İlaçlama Büyükçekmece (1) Güve İlaçlama Esenyurt (1) Güve İlaçlama Eyüp (1) Güve İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Güve İlaçlama Kadıköy (1) Güve İlaçlama Kartal (1) Güve İlaçlama Kağıthane (1) Güve İlaçlama Küçükçekmece (1) Güve İlaçlama Sancaktepe (1) Güve İlaçlama Sarıyer (1) Güve İlaçlama Silivri (1) Güve İlaçlama Sultanbeyli (1) Güve İlaçlama Ümraniye (1) Güve İlaçlama Şile (1) yürüyen haşere ilaçlama (2)
Kategoriler
Arşivler
Kategoriler
0534 662 85 40