Mantar Sineği İlaçlama

Mantar Sineği İlaçlama birçok kapalı bahçedeki en sinir bozucu zararlılardan biri, böcek ilaçlama wolves korkulu mantar sivrisinek ve onun genç mantar sivrisinek larvalarıdır. Bu minik böcekler, uyanık değilseniz, bitkilerinizi ne olursa olsun yok edebilir – ve bunu çabucak yapabilirler.

Mantar sivrisineklerinin bitkilerinizi etkilemesinin birincil yolu larvalarıdır. Yetiştirme ortamınıza yumurta bırakırlar. Yumurtadan çıktıklarında, larvalar bitkilerinizin köklerine yapışacak ve onları besinlerinden akıtacaktır.

Larvalar ana negatif erkek oyuncular olsa da, erişkin mantar sivrisinekleri rahatsızlık, bilhassa mantar rahatsızlıkları taşıyabilir. Bunlar kendi başlarına ölümcül olabilir, sadece tüm bunlar bu kadar değil. Ek olarak nebat köklerini yiyip bitirecek yüzlerce yumurtayı hızla yumurtlarlar!

İster içeride talep eder dışarıda olsun, bu zararlıları ele geçirmeden ilkin durdurmanız ne olursa olsun fazlaca önemlidir. İhtiyacınız olan son şey, bitkilerinizin korkulu bir kadere mağlup düşmesidir.

Tekrar de mantar sivrisinek sıkıntılarının üstesinden gelmene yardım edeceğim. Mantar sivrisinekleri ve larvaları hakkındaki ayrıntılara girelim ve devralmadan ilkin onları iyi mi yok edeceğinizi öğrenelim!

Mantar Sineği İlaçlama
Mantar Sineği İlaçlama

Mantar Sivrisinekleri

Bu minik nebat zararlısının hem larva aynı zamanda erişkin evreleri, ev bitkileri için büyük sorunlara niçin olabilir. İşte iç mekandaki mantar sivrisineklerinden iyi mi kurtulacağınız.

Mantar sivrisinekleri (Mycetophilidae ve Sciaridae familyaları), bilhassa rutubet ve nemin yüksek olduğu iç mekanlarda yetişen bitkilerin yaygın bir zararlısıdır. Çoğu zaman zararsız yetişkinlerin ev bitkilerinin çevresinde uçtuğu yahut yakındaki bir pencerede toplandığı görüldüğünde ayrım edilirler. Bu ısırmayan erişkin sivrisinekler, uçup giden bir baş belası olabilir. Sadece, duyarlı nebat köklerine zarar verebilecek olan, toprakta beslenen larva aşamasıdır.

Kimlikleri

Yetişkinler narin, grimsi siyah, sivrisinek benzeri sineklerdir (1/8 inç uzunlukta), uzun bacaklı ve bir çift aleni kanatlıdır. Kuvvetli uçucular değildirler ve bilhassa sulama esnasında saksı bitkilerinden çıkarlar. Larva yahut kurtçuklar (1/4 inç) parlak siyah bir kafaya ve uzun, beyazımsı ila saydam bir gövdeye haizdir. En fazlaca nemli, varlıklı topraklarda bulunurlar ve kök tüyleri, mantarlar ve öteki naturel maddelerle beslenirler.

0534 662 85 40