Önleyici Haşere Kontrolü Buna Değer mi?

Önleyici Haşere Kontrolü Buna Değer mi?

Önleyici Haşere Kontrolü Buna Değer mi? uygun hijyen sağlamak, organik alternatifler kullanmak, kendin yap teknikleri kullanmak yahut profesyonel hizmetlerden yararlanmak olsun, önleyici haşere kontrolü kesinlikle buna değer. 

Bir istila ile başa çıkmanın en iyi yolu, en baştan tamamen kaçınmaktır. Önleme stratejileri, pahalı mal hasarını ve ailenizin yaralanmasını önleyebilir.

Kontrolsüz bırakıldığında, termitler ahşap yahut selülozdan yapılmış her şeyi yok eder. Ahşap bir yapıda yaşamak zorunda bile değilsiniz, parke zeminler, mobilyalar, dolaplar ve tavan kirişleri hedef olabilir. Dahası, genellikle görsel yahut yapısal hasar oluşana kadar keşfedilmezler.

Benzer şekilde hamamböceği şeklinde zararlılar da zararı olan mikroorganizmalar içerebilecek dışkı bırakırlar. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak sivrisinekler, beyin iltihabından dang hummasına ve sıtmaya kadar her şeyi taşıyabilir . 

Ateş karıncaları, kabarıp kaşınabilen ağrılı ısırıklara neden olur. Pireler ve keneler tifüs ve Lyme hastalığına neden olabilir ve hatta yaşamı tehdit edebilecek bazı örümcek türleri vardır.

Bu istilalar başladıktan hemen sonra, özellikle termitler ve tahtakuruları söz konusu olduğunda, onları yok etmek zaman alıcı ve maliyetli olabilir . Önleyici haşere kontrolü sizi bir sürü güçlükten kurtarabilir.

İLK ETAPTA ZARARLILARI ÇEKMEYIN

Zararlıların bünyenize girme olasılığını sınırlayacak, günlük olarak edinebileceğiniz birkaç alışkanlık vardır. Yapılması gereksinim duyulan en önemli şey yiyecekleri ve dağınıklığı ortadan kaldırmaktır. 

Yemek yiyebilecekleri hiçbir şey olmadığında ve yaşayabilecekleri ve üreyebilecekleri korunaklı bir yer olmadığında, evinize haşereden uzak kalma şansını en iyi şekilde vermiş olmuş olmuş olursunuz.

Gıda

 • Her yemekten hemen sonra ne olursa olsun yıkayın. Tüm tabaklar ve mutfak eşyaları, tencere, tava ve yiyeceklerle temas eden diğeri her şey temizlenmeli ve kurutulmalıdır.
 • Tüm artıklar sıkıca kapatılmış çöp kutularına yerleştirilmelidir. Çöpler de her gün evden çıkarılmalıdır.
 • Artıkları kapalı kaplarda saklayın.
 • Cihazların arkasını düzenli olarak temizleyin.

Evin İçinde

 • Sızdıran tesisatı düzeltin ve suyun birikmesine izin vermeyin. İnsanların genellikle ihmal ettiği bazı yerler, ev bitkilerinin oturduğu tepsiler ve evcil hayvan yiyecekleridir.
 • Tuvalette yahut tuvalette idrar yahut dışkı kalıntılarının kalmasına asla izin vermeyin.
 • Daima tuvaletlerin temiz olduğundan ve septik tankların düzgün şekilde kapatıldığından emin olun.
 • Taramadaki tüm delikleri düzeltin.
 • Boruların etrafındaki açıklıkları doldurmak için çelik yün kullanın.
 • Zararlıların girip saklanabileceği ve kapatabileceği çatlaklar ve yarıklar bulmak için duvarlarınızı inceleyin.
 • Gazete ve dergi yığınlarını atın.

Evin dışında

 • Mülkünüzdeki tüm dağınıklıktan kurtulun. Zararlılar genellikle evinizin dışında koloniler kurabilirler. Kutular, kuru yaprak yığınları, enkaz ve kullanılmayan oyuncakların tümü, haşerelerin saklanması için ideal yerlerdir.
 • Çimlerinizi ve bitkilerinizi bakımlı ve kesilmiş halde tutun.
 • Periyodik olarak terasları, yolları ve çöp kutularını hortumlayın.
 • Dış mekan mobilyaları üzerindeki minderleri yıkayın.
 • Hurda ve odun yığınlarını çıkarın.

PROFESYONEL HAŞERE KONTROLÜ

Sonuçta, kendinizi ne kadar eğitirseniz eğitin, büyük bir haşere kontrol şirketinin deneyimine ve esnekliğine yaklaşmayacaksınız. Bu size oldukça fazla iş şeklinde geliyorsa, muhtemelen bir profesyonelin hizmetlerini kullanmak isteyeceksiniz. 

Haşere kontrol şirketleri, tedavi edilecek en uygun yeri ve sorunu kalıcı olarak uzak tutmak için size en iyi şansı vermek için ne sıklıkta tedaviye devam edeceğini hatırlar.

Ek olarak, birçok şirket, özellikle termitler şeklinde inatçı zararlılar için hizmet garantisi sunar ve istila düzeltilene kadar ücretsiz iade ziyaretleri sunmaz. 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Wolves Blog

Bu alanda Wolves İlaçlama Hizmetlerinin Haşere ilaçlama ile ilgili yazılarını bulacaksınız.

Etiketler
Gümüşçün İlaçlama Esenler (1) Gümüşçün İlaçlama Esenyurt (1) Gümüşçün İlaçlama Eyüp (1) Gümüşçün İlaçlama Fatih (1) Gümüşçün İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Gümüşçün İlaçlama Güngören (1) Gümüşçün İlaçlama Kağıthane (1) Gümüşçün İlaçlama Küçükçekmece (1) Gümüşçün İlaçlama Pendik (1) Gümüşçün İlaçlama Sancaktepe (1) Gümüşçün İlaçlama Sarıyer (1) Gümüşçün İlaçlama Silivri (1) Gümüşçün İlaçlama Sultanbeyli (1) Gümüşçün İlaçlama Sultangazi (1) Gümüşçün İlaçlama Tuzla (1) Gümüşçün İlaçlama Zeytinburnu (1) Gümüşçün İlaçlama Ümraniye (1) Gümüşçün İlaçlama Üsküdar (1) Gümüşçün İlaçlama Şile (1) Gümüşçün İlaçlama Şişli (1) Güve İlaçlama Arnavutköy (1) Güve İlaçlama Avcılar (1) Güve İlaçlama Bahçelievler (1) Güve İlaçlama Bayrampaşa (1) Güve İlaçlama Bağcılar (1) Güve İlaçlama Başakşehir (1) Güve İlaçlama Beykoz (1) Güve İlaçlama Beylikdüzü (1) Güve İlaçlama Beyoğlu (1) Güve İlaçlama Beşiktaş (1) Güve İlaçlama Büyükçekmece (1) Güve İlaçlama Esenyurt (1) Güve İlaçlama Eyüp (1) Güve İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Güve İlaçlama Kadıköy (1) Güve İlaçlama Kartal (1) Güve İlaçlama Kağıthane (1) Güve İlaçlama Küçükçekmece (1) Güve İlaçlama Sancaktepe (1) Güve İlaçlama Sarıyer (1) Güve İlaçlama Silivri (1) Güve İlaçlama Sultanbeyli (1) Güve İlaçlama Ümraniye (1) Güve İlaçlama Şile (1) yürüyen haşere ilaçlama (2)
Kategoriler
Arşivler
Kategoriler
0534 662 85 40