Pire İlaçlama

Pire İlaçlama Pire probleminizi deşifre etmek için ne gerekiyorsa yapacağız.

SİZE GÜVENİYORUZ:

 • Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi haşerelere karşı korur 1
 • Teknisyenler evinize süratli bir halde hizmet vermek için hazır
 • Zararlıları ve termitleri tedavi etme hikayesinde 20 yılı aşkın deneyime sahibiz 
Pire İlaçlama
Pire İlaçlama

PIRELER HAKKINDA HER ŞEY ÖZELLİKLERİ

BOYUT: Ortalama altıda bir inç boyunda ve yanal olarak İstanbul Böcek İlaçlama Wolves

Düzleştirilmiş ufak böcekler. Pire ilaçlama iyi mi yapılır Pire ilacı ev için Pire ilaçlama ev Evde pire ilaçlama Bahçe pire ilaçlama Kedi pire ilaçlama Kokusuz pire ilaçlama Pire ilaçlama ekşi

RENK: Kırmızımsı-kahverengi.

DAVRANIŞ: Bir dişi pire günde ortalama 18 yumurta bırakabilir ve bir köpeğin üstündeki bir tek 20 pire günde 360 ​​yumurta ve haftada 2.000’den fazla yumurta üretebilir. Evde pire denetim ürünleri uygulandıktan sonrasında, pirelerin artık görülmemesi iki hafta ya da daha çok sürebilir. Pire giderme işleminden sonrasında olası olduğunca sık vakumlama yapmak bu süreyi kısaltmaya destek olabilir.

 • Pire ilacı ev için
 • Pire ilaçlama iyi mi yapılır
 • Kedi pire ilaçlama
 • Evde pire ilaçlama tutarları 2021 2022 2023
 • Bit pire ilaçlama
 • Bahçe pire ilaçlama
 • Evde pire ilaçlama iyi mi yapılıyor
 • Evi pire bastı

HABİTATLAR

Pireler, hayvanların ektoparazitleridir, kısaca vücudun haricinde yaşarlar ve yumurta üretmek için bu hayvanların kanlarıyla beslenmeleri icap eder. Pireler çoğu zaman evcil hayvan uyurken beslenip yumurtladığından, evcil hayvanın dinlenme alanları pirelerin en oldukca bulunacağı yerlerdir. Birçok evcil hayvan, evin içerisinde pire istilasına yol açabilecek bahçede dışarıda pire alır. Araştırmalar, rakunlar ve opossumlar şeklinde kentsel yırtıcı hayatın, bu ısıran zararlıları, evcil hayvanların karşılaşabileceği konutlara sokmaktan çoğu zaman görevli bulunduğunu göstermiştir.

KONTROL İPUÇLARI

Bir pire istilasını başarıyla denetlemek için dört adım icap eder:

 • Tedaviye hazırlık
 • Evcil hayvanların tedavisi
 • İç mekanların tedavisi
 • Dışarıdaki pire aktivite alanlarının tedavisi

Açıkçası, evcil hayvan, pire istilasını en aza indirmek için oldukca önemlidir ve tertipli bakım, evcil hayvandaki pireleri sınırlamaya destek sağlar. Bundan dolayı müşterilerin evcil hayvanlarını bakımlı tutmaları ve hayvan üstünde pire denetim ürünleri ile tedavi etmeleri gerekmektedir. Evcil hayvanlarınızın pire ve kene tedavisinde yardım için veterinerinize danışın.

Adım bir. Aşağıdaki adımlar tamamlanarak ev müsait biçimde hazırlanmazsa, herhangi bir pire giderme işlemi daha azca müessir olacaktır:

 • Oyuncaklar, kıyafetler ve evcil hayvan maması şeklinde bütün eşyaları bütün katlardan kaldırın
 • Evcil hayvan yataklarını sudan geçirin ya da değiştirin.
 • Yatakların ve döşemeli mobilyaların altı da dahil olmak suretiyle bütün halıları ve kilimleri iyice süpürün.
 • Bütün ahşap, fayans ve muşamba zeminleri süpürerek ve paspaslayarak paklayın.
 • Evcil hayvanların dinlendirilmiş olduğu ya da konakladığı garajda, bodrumda ya da kapalı verandada beton zeminleri sabun ve suyla paklayın.
 • Kuşlar ve sürüngenler dahil bütün evcil hayvanları çıkarın. Balık tanklarını nemli bir havluyla örtün ve hava pompasını kapatın. (Not: tuzlu su tanklarında pompaların bağlantısı kesilemez.)
 • Evcil hayvan yataklarını dışarıda değiştirin ve bütün gölgeli alanları, tarama alanlarını vb. tedavi için müsait hale getirin.
 • Tedavi tamamen kuruyana kadar birkaç saat evden çıkmamaya ayarlayın.

İkinci adım. Ev sahibinin evcil hayvanı tedavi etmek için düzen yapması icap eder ve bu, ev tedavi edilirken bununla birlikte yapılmalıdır. Artık bir takım hayvan üstünde tedavi ürünü mevcuttur. Evcil hayvanların tedavisi baytar kontrolünde yapılmalıdır.

Adım üç. Etken pire istilası olan evlerde, böcek gelişme düzenleyicisi ile beraber kalıntı tedavisi uygulanmalıdır. Terminix® pire giderme hizmetindeki profesyoneller, en yeni pire denetim ürünlerini kullanarak pirelerden iyi mi kurtulacaklarını bilirler. Pirelerin en oldukca bulunacağı bölgeler olduğundan, evcil hayvanların dinlendirilmiş olduğu ya da uyuduğu alanlara odaklanılmalıdır.

Adım dört. Dışarıda, tedavi tipik olarak gölgeli alanlara ve evcil hayvanların dinlendirilmiş olduğu ya da uyuduğu çalıların ve güvertelerin dibine uygulanır

Türler

 • Kedi Pireleri Nedir?
 • Kaç Değişik Pire Türü Vardır?
 • Köpek Pireleri Nedir?
 • Kum Pireleri Nedir?

Hayat Döngüsü

 • Pire Hayat Döngüsü Hakkındaki Informasyon

Kaldırma

 • Evimizdeki Pirelerden Iyi mi Kurtulur
 • Niçin Pire Bombası Kullanmamalısınız?
 • Yatağınızda Pire Bulursanız Ne Yapmalısınız?
 • Halıdaki Pire Iyi mi Öldürülür
 • İnsanlarda Pire Iyi mi Kurtulur

Isırıklar

 • Pire Isırıkları Neye Benziyor?
 • Döşek Böcek Isırması VS Pire Isırması: Kaşıntıyı Belirlemek İçin Dört Denetim
 • Pirelerle İlgili Mesken Sorunları
 • İnsanlarda Pire Isırması

PİRELERDEN NASIL KURTULUR

Pireler, sinir bozucu bir baş belasından daha fazlası olabilir; evcil hayvanlarınızın sağlığını ve esenliğini etkileyebilirler. Pirelerden kurtulmanıza destek olacak birkaç ipucuna göz atın.

Pire İstilası ile Başa Çıkmak

Pirelerden iyi mi kurtulacağınızı öğrenmek istiyorsanız, köpeğinizi yıkamak için birtakım sıradan ipuçlarından daha fazlasına ihtiyacınız var. Bir pire istilasıyla savaşmak, tek seferde yapılacak bir cenk değildir. Pirenin hayat döngüsü, kabiliyetleri ve alışkanlıkları yardımıyla günler, hatta haftalar sürebilen bir savaştır. Bu rahat bir iş değil, doğru yapılması ihtiyaç duyulan bir iş. Evimizdeki pirelerden iyi mi kurtulacağınız ile alakalı bilmenizde fayda olacak her şey burada.

Pireleri kaynağında öldürmek

Bir çok pire istilası evcil hayvanlardan doğar. Kediniz ya da köpeğiniz bahçede koşarken ya da uçağa binerken ya da oyun canlandırırken öteki hayvanlardan pire kapmış olabilir. Hemen hemen mühim değil. İlk adım, devamlı probleminin kaynağını olası olan en yakın zamanda tedavi etmektir. Evcil hayvanınız pire getirmeye devam edecekse, bütün evi tedavi etmenin bir anlamı yoktur.

Bir pire tarağıyla başlayın, evcil hayvanınızın boynuna ve kuyruğuna daha çok dikkat edin, şundan dolayı bunlar bir pirenin en sevilmiş olduğu bölgelerdir. Taradığınız pireleri öldürmek için sıcak sabunlu suya bırakın. Arkasından, evcil hayvanınız için pire denetim hizmetleri ile alakalı veterinerinizle konuştuğunuzdan güvenilir olun. Haiz olduğunuz pire türü ve bölgenizdeki iklim için en iyi tedaviyi önerebileceklerdir. Piyasada kedileriniz ve köpekleriniz için birçok güvenilir ve müessir pire tedavisi vardır. Bunlar topikal, oral, nokta tedavileri, şampuanlar, spreyler, tozlar ya da daldırmalar olabilir. Mühim olan sizin ya da veterinerinizin bu tedavileri tertipli olarak müessir bir halde uygulamanızdır.

Devamlı evcil hayvanlarınızın her birini pire için tedavi etmeyi ihmal etmeyin. Bir tek birini tedavi ederseniz, pire öteki evcil hayvanlarınıza sıçrar ve salgın sürer. Birçok pire denetim tedavisinin yalnızca ayda bir ya da birkaç ayda bir uygulanması icap eder. Oral ve topikal uygulamalar, “pire mevsimi”nin daha sıcak aylarında pire popülasyonu artmaya başlamadan ilkin evcil hayvanınızı korumaya adım atar. Pirelerden iyi mi kurtulacağınızı öğrenmek, sonucunda önlemeyi benimsemek anlama gelir.

Evinizi pire tedavisi için hazırlayın

Arkasından, evinizin bütün halı kaplı alanlarındaki başıboş eşyaları toplayın. Buna kıyafetler, oyuncaklar, ayakkabılar, kutular, kağıtlar vb. dahildir. Elektrikli süpürgenizin erişebileceği kadar oldukca halı yüzeyi istiyorsunuz. Dolapların içerisindeki ve yatakların altındaki eşyaları da çıkardığınızdan güvenilir olun. Mümkünse, mobilyaları da taşımalısınız. Pireler dibine giremiyorsa, şifonyer ya da kitaplık şeklinde zeminle aynı hizada olan daha büyük nesneleri yerinde bırakabilirsiniz.

Evinizi evcil hayvanlardan temizlemek

Kedi ve köpeklere ayrıca, mümkünse kuş ya da balık şeklinde öteki evcil hayvanları da evinizden uzaklaştırmalısınız. Akvaryum tanklarını ve kuş kafeslerini ve ek olarak su kaplarını ya da yiyecek kaplarını örtün. Balık tanklarındaki havalandırıcılar ya da sürüngen tanklarındaki sıcaklık taşları şeklinde evcil hayvanın ortamını destekleyen bütün sistemleri kapatın. İdeal olarak, bunu bütün aile de evin dışındayken yapmalısınız.

Ağır pire istilası için ne yapmalı

Ağır pire istilası için, bütün evcil hayvan yataklarını yok etmek ve atmak en iyisidir. Hafifçe ya da hafifçe istilalarda, pire öldürmek ve yumurtalarını ve larvalarını yok etmek için yatakları sıcak, sabunlu suda iyice yıkamak gereklidir. Minimum bir ay süresince ya da istilanın sona erdiğinden güvenilir olana kadar evcil hayvanınızın yatağını her hafta bu biçimde yıkamanız gerekecek. Bu halde bile, tekrar istilaların yayılmasını önlemek için evcil hayvanınızın yatağını tertipli olarak yıkamak iyi bir alışkanlıktır. Döşek takımını da kuru temizleme yapabilirsiniz, sadece kuru temizlemecinizin işletmesine ve dolayısıyla öteki müşterilere pire bulaştırmamaya dikkat edin.

Pire öldürmek: bir hücum planı oluşturun

Evi temizledikten sonrasında, pire ve larvalarının emarelerini aramak için her odada dolaşın. Bir halıdaki pireler, ortaya çıktıkları kadar ivedi kaybolan ufak koyu lekeler şeklinde görünebilir. Pireler, evcil hayvanlarınızın en oldukca uyuduğu yerlerde toplanır. Ek olarak yoğun yaya trafiği olmayan alanlarda takılmayı tercih ederler ve evde oldukca fazla direkt güneş ışığı alan noktalardan kaçınırlar.

Son aşama görünür kuru dışkı ve kan pirelerinin geride kalmasına dikkat edin. Bu tarz şeyleri evcil hayvanınızın yatağında ve bununla birlikte daha aleni renkli kilimlerde kolayca görmelisiniz. Bu kurumuş tali pire emareleri, grenli karabiber ya da siyah kepek lekelerine benzeyen “pire kiri” olarak da bilinir. Pire larvaları pupaya dönüşmeden ilkin bu pire pisliği ile beslenir. Çıkarılması, büyüyen bir istilanın gıda kaynağını ortadan kaldırır. Pire kiri olan alanları not etmek önemlidir. Bu hususi üreme alanları, pirelerin evde iyi mi öldürüleceği hikayesinde bir sonraki adım olan vakumlama esnasında extra dikkat gerektirir.

Halıdaki pirelerden iyi mi kurtulur

Artık alanı temizlediğinize bakılırsa, evi tamamen süpürmek için çırpıcı çubuk seçimi bir elektrikli süpürge kullanın. Yatakların ve hareket ettiremediğiniz öteki mobilyaların dibine girin. Süpürgelikler, sıcaklık menfezleri, zemin çatlakları, halı kenarları ve oda köşeleri için köşe ekleri kullanın.

Evcil hayvanlarınızın uyuduğu ya da oldukca süre geçirdiği halı alanlarına bilhassa dikkat edin. Gün süresince nerede uyuduklarından güvenilir değilseniz, oldukca fazla evcil hayvan tüyü biriktiren noktalar ve mobilyalar arayın. Sizin ve ailenizin uyuduğunuz ya da oldukca süre geçirdiğiniz alanlarda da aynı itinalı yaklaşımı kullanın. Pireler rahatsızlıkları insanlara bulaştırabilir, bu yüzden bir tek evcil hayvanlarınız için değil, siz ve aileniz için de eksiksiz bir iş yaptığınızdan güvenilir olmak istersiniz.

Bir tek pire öldürmek yerine, vakumlama istilalarla beraber gelen daha büyük bir problemi çözecektir: pire yumurtaları, larvalar ve pupalar. Bir tek erişkin pireleri ortadan kaldırmak işe yaramaz, şundan dolayı yakında yeni nesil ısıranlarla uğraşacaksınız. Vakumlama ek olarak kurumuş kan ve dışkıdan kurtulmaya destek sağlar, böylece gelişen pirelerin gıda kaynaklarını ortadan kaldırır.

Ayrıca, vakumlama pireleri kozalarından erken ayrılmaya teşvik eder. Koza insektisitlere karşı dirayetli olduğundan pireleri tamamen öldürmek için mühim bir adımdır. Ek olarak, süpürürken halının tüyü yükselir. Bu, insektisitlerin inatçı, gelişen pirelerin sığındığı liflerin derinliklerine inmesini kolaylaştırır.

Hemen hemen ormandan çıkmadın

Halıları süpürmeyi ve kilimleri atmayı bitirdiğinizde, parke zeminlere, muşamba ve fayanslara dönün. Arkasından vakumlu mobilyalar, döşemeler, dolaplar, minderler, yastıklar ve hatta yatağınız. Tek kullanımlık bir vakum torbanız var ise, çıkardıktan sonrasında bir çöp torbasına sıkıca kapatmanız ve arkasından dışarı atmanız önerilir. Yeni bir poşet ile değiştirin. Pire istilası geçene kadar (tipik olarak 10 gün ila bir ay) bu kapsamlı vakumlamayı her gün tekrarlayın.

Birtakım ciddi istilalar için, vakumlamadan ilkin buharlı temizlik gereklidir. Sıcaklık, erişkin pirelerin hemen hemen tamamını öldürür, sadece bütün yumurtaları öldürmeyebilir. Buharlı temizlemeden sonrasında iki günde bir pireleri yumurtadan çıktıklarında öldürdüğünüzden güvenilir olmak için süpürmeye devam edin. Bazıları hala erişkin aşamasına geçebilir. Böcek öldürücüler, buharla temizleme ve vakumlamadan sonrasında bile orta ila şiddetli pire istilasında hemen hemen devamlı lüzumlu üçüncü adımdır.

Sadece bu halde bile, en yaygın spreyler pire pupalarını öldürmede başarısız olur, bu da önümüzdeki iki hafta içerisinde muhtemelen birkaç pire göreceğiniz anlama gelir. Vakumlamaya devam edin, şundan dolayı pireleri erken yumurtadan çıkmaya teşvik eder, böylece vücutlarını artık pestisitlere maruz bırakır. Evcil hayvanlarınızı tedavi ettiğiniz sürece, vakumlama, kalan nüfusu denetlemek için kafi olmalıdır. Bu oldukca iştir ve bir haşere yönetimi uzmanı çağırmak kadar rahat ya da müessir değildir.

Bahçenizdeki pirelerden iyi mi kurtulursunuz

Mülkünüzde büyük bir dış mekan pire popülasyonuna yol açabilecek faktörler, yoğun gölgeli alanlar, yırtıcı hayatın ve yırtıcı sokakların uyuyabileceği sürünme alanları ya da köpek kulübeleri şeklinde korunaklı muhafazaları ihtiva eder.

Dış mekan pire probleminizi kontrol etmenin iyi bir yolu, dizinize kadar uzanan bir çift uzun beyaz çorap giymektir. Bahçenizde, bilhassa güverte altında, nebat örtüsü etrafında ve evcil hayvanlarınızın takılmayı sevilmiş olduğu her yerde yavaşça dolaşın. Pireler, iç mekanlarda olduğu şeklinde, yoğun yaya trafiği olan ya da direkt güneş ışığı alan dış mekanlardan kaçınacaktır. Avluda yürürken, siyah-beyaz kontrastı yardımıyla pireler kolayca tanınabilecekleri çoraplarınızın üstüne sıçrayacaktır. Bunu hafta içerisinde günün değişik saatlerinde birkaç kere yapmalısınız.

Mümkünse, düşük asılı dalları çıkarın ve bahçenizin daha fazlasını güneş ışığına açmak için fırçalayın. Bu, pire popülasyonunu mühim seviyede azaltacaktır. Tedavi gerekliyse, ara ara insektisit kalıntısı ve gelişme düzenleyiciler uygulanır. Tedavi devamlı etiket üstündeki talimatlara bakılırsa yapılmalıdır ve devamlı bir haşere yönetimi uzmanına bırakılmalıdır. Bu, dışarıda eğlenirken sizin, evcil hayvanlarınızın ve ailenizin güvende ve ısırıksız kalmasını sağlamaya destek olacaktır. Evinizi ve bahçenizi aynı gün pire tedavisine sokmanız ve salgın kaynağının ortadan kaldırıldığından güvenilir olmak için evcil hayvanınızın bakımını yaptırmanız öneri edilir.

Evimizdeki pirelerden iyi mi kurtulacağınızı

Evinizdeki pirelerden kurtulmak rahat değildir. Vakit alıcıdır ve devamlı yüzde 100 müessir değildir. Her şeyi doğru yapsanız bile, muhtemelen önümüzdeki iki hafta süresince pire öldürmeye devam etmeniz gerekecek. Her neyse ki, bunu tek başına yaşamak zorunda değilsin.

İNSANLARDA PİRE NASIL KURTULUR

Pireler ev sahibi olarak köpekleri ve kedileri tercih ederken, insanlara da tutundukları tanınmaktadır. Pireleri iyi mi denetim edeceğinizi ve en iyi tedavi seçeneklerini keşfedin.

Evcil hayvanlarınızın üstündeki pireler fena haberdir, sadece insanoğlu üstündeki pireler daha da kötüdür. Birinin köpeğinde pire bulunduğunu hissetmek normaldir, sadece birine sizin ya da çocuğunuzun yürüyen bir pire oteli olduğunuzu söylemek çok utanç vericidir. İnsanlar bu mevzuda sessiz kalsalar bile, insanoğlu üstünde pire ısırıkları oldukca yaygındır şundan dolayı insanoğlu evcil hayvanlarıyla oldukca yakın bir yerde yaşarlar. İnsanlardaki pirelerden iyi mi kurtulacağınız da dahil olmak suretiyle, genel hatlarıyla insan pireleri ile alakalı bilmeniz gerekenler:

Pireler olası olduğunca ivedi saldırıya uğramalı, hem kaynağa bununla birlikte binaya çarpmalıdır. Pire ısırıklarına karşı cilt reaksiyonu meydana gelirse, bir doktora danışın.

Halıdaki pirelerden iyi mi kurtulur

İnsanlardaki pire ısırıklarını gidermek için şu tavsiyede bulunurlar: “Kaşıntıyı gidermek için reçetesiz satılan %1’lik hidrokortizon kullanabilirsiniz. Ağızdan aldığınız antihistaminikler de kaşıntıya destek olabilir.”

İki çeşit pire tedavisi

Pire ısırıkları keşfettiyseniz ya da saçınızda pire bulduysanız, direkt Dünya Esenlik Örgütü’nün aşağıdaki tavsiyesini dikkate alın:

Normal olarak, her türlü pire sorunuyla başa çıkmanın oldukca daha sıradan bir yolu var. Terminix® insanlarda ve evcil hayvanlarda pirelerden iyi mi kurtulacağını anımsar. Bugün arayın ve ailenizin güvenliği hikayesinde endişelenmenize ihtiyaç duymadan pirelerinizi tepelere uçurun.

0534 662 85 40