Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama bahçe salyangozları ve sümüklü böcekler bilhassa rahatsız edici böcek ilaçlama bahçe zararlılarıdır. Habitatlarını azaltmak ve sayılarını denetlemek için düşük etken yaklaşımlarla sebze ve süs bitkilerinizin peşine düşmelerini önleyin. Bir tedavi planına başlamadan ilkin kimyasal yem kullanmanın zararlarını tartın.

Salyangoz İlaçlama
Salyangoz İlaçlama

Enfestasyonları Önleme ve Idare etme

Salyangozlar ve sümüklü böcekler, fazlaca muhtelif canlı bitkiler ve çürüyen nebat örtüsü ile beslenir. Yiyecek yerken yapraklarda, sebzelerde, çiçeklerde ve sulu bitkilerde muntazam kenarlı gayri muntazam delikler oluştururlar. Ek olarak birtakım ağaçların, bilhassa turunçgillerin meyvelerini, yapraklarını ve genç kabuklarını çiğnemeyi severler. Bir gıda deposu bulunduğunda, bu zararlılar çoğu zaman geceleri ya da bulutlu günlerde beslenmeye geri dönerler. Varlıklarını doğrulamak için geride bıraktıkları gümüşi izleri arayın.

Salyangoz ve Salyangoz Habitatını Kaldırın

Gün süresince salyangozlar ve salyangozlar tahtaların altında, yoğun yer örtülerinde, otlu yerlerde ve alçak, yapraklı dallarda saklanır – serin ve nemli her yer potansiyel olarak favori bir mekândır.

  • Sebze yataklarının ve duyarlı bitkilerin yakınındaki alanlara odaklanın.
  • İstilalı alanları, güneş ışığının zemin seviyesine yetişmesi ve alanı kurutmak için havanın dolaşabilmesi için inceltin. Yabani otlar bir sorunsa, kaba kesilmiş sedir yongaları şeklinde kovucu malç kullanın.
  • Yavru salyangozlar aylarca yumurtadan çıktıkları yere yakın dururlar ve salyangozların nereye yumurtladıklarına dair bir ipucu sağlarlar.
  • Barınak için siteleri azaltmak, daha azca salyangoz ve sümüklü böcek hayatta kalmasına izin verecek ve kalan sitelerde bu tarz şeyleri kaldırmak için kolayca arayabilirsiniz.

Engeller Yaratın

Zararlıları barındıran duyarlı bitkileri ve çevredeki alanları, bahçenin öteki bölümlerine hareket etmelerini engellemek için koruyun.

Vahşi hayvanlara dayanacak kadar büyüyene kadar savunmasız bitkilerin üstüne yüzer sıra örtüleri koyun.
Salyangozları kıymetli bitkilerinizden uzak tutmak için dikim kutularının ya da ağaç gövdelerinin etrafına bakır folyo sarın. Bir salyangoz bakır metale dokunduğunda elektrik çarpması alır.
Bitkileri korumak için kuru külleri, diyatomlu toprakları ya da öteki aşındırıcı malzemeleri 1 inç yüksekliğinde ve 3 inç kalınlığında bir bantta toplayın. Bu bariyerler etkilidir, sadece ıslakken çalışmazlar.
Stratejik Olarak Ekin ve Damla Sulamaya Geçin

Sebzeleri, fideleri ve öteki duyarlı bitkileri salyangoz ve sümüklü böcek saklanma yerlerinden uzağa yerleştirin.
Salyangozlar ve salyangozlar sulu yaprakları olan bitkileri tercih eder, bu yüzden en sevdikleri yemekleri ekerken dikkatli olun, örnek olarak: hostas, çilek, kadife çiçeği, bezelye, yapraklı yeşillikler, brokoli ve lahana.

Sardunyalar, California haşhaşları, lavanta ve adaçayı şeklinde birtakım bitkiler hasara karşı dayanıklıdır. Birçok odunsu nebat ve ot bu zararlılara cazibeli gelmemektedir ve fazlaca sınırı olan zararları olacaktır.
Damla sulama kullanmak, bu zararlıların üstünde geliştiği nemi ve nemi azaltacaktır. Su tasarrufu yaparken bahçenizi daha azca sümüklü böcek dostu yapın.

0534 662 85 40