Termit İlaçlama

Termit İlaçlama termitler en korkulan ev zararlılarından biri olabilir. Bu böcekler odunla beslenir böcek ilaçlama wolves ve koşullar uygunsa evinize kolayca girebilir. Her sene, termitler büyük zarar verirler

Termit İlaçlama
Termit İlaçlama

En popüler termit tedavilerinden biri, kimyasalları zemine ve salgın edilmiş yapıların dibine püskürtmektir. Termitleri püskürtmek müessir olsa da, daima güvenilir değildi. Kirlenmiş kuyu suyu, zehirli balık havuzları ve kapalı hava kirliliği, termitleri yok etmek için kimyasal püskürtmenin etkilerinden yalnız birkaçıdır. Her neyse ki, süre değişti ve artık daha güvenilir, termitleri püskürtmek için daha çok doğal kimyasal kullanılıyor.

Sıvı Termitisit

Günümüzün sıvı termitisit tedavilerini mülkünüzün derhal her yerinde kendiniz, çocuklarınız yahut evcil hayvanlarınızın maruz kalmasından kaygı duymadan kullanabilirsiniz. Bundan dolayı günümüzde kullanılan termitisitler kokusuzdur ve insanları tehdit etmemektedir. Bu tedaviler, evinizin temeline, kerestesine yahut bahçenizdeki toprağa, mevcut termit istilalarını öldürmek ve gelecektekilerin oluşmasını önlemek için enjekte edilebilir. Sıvı termit tedavileri, fazlaca güvenilir ve son aşama müessir bir termit denetim yöntemidir.

Yem İstasyonları

Termit yemleme istasyonları, bireysel termitler tarafınca tüketilen ve öteki böceklerle paylaşılmak suretiyle koloniye geri taşınan EPA onaylı yemler kullanır. Termit yemi, evinizdeki yahut bahçenizdeki bütün kolonileri yok etmenin fazlaca müessir bir yoludur. Tamamlanması aylarca sürebilecek alakalı bir süreç olduğu için, termitler için bir yemleme sistemi oluşturmak için bir ustalaşmış kiralamak iyi bir fikirdir.


Bu amansız haşereler 7/24 beslenirler ve Alaska dışındaki her eyalette bulunurlar. İyi organize edilmiş bir yeraltı termit kolonisi, her sene 100 kilodan fazla odun yiyebilen bir milyona kadar işçiye haiz olabilir. Ve ne yazık ki, termit aktivitesi genellikle ayrım edilmeyebilir ve bu da böceklerin daha çok hasara niçin bulunmasına izin verir. Bundan dolayı müsait önleme ve denetim fazlaca önemlidir.

Termit kontrolünün yaygın bir yöntemi termit spreyidir. Termit spreyi iyi mi çalışır ve müessir midir? Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Termit Spreyi

Yeni başlayanlar için, termit “sprey”, görünür termitlere lokalize topikal bir uygulamadır. Yapısal bir tedaviyi tanımlamaz ve ek olarak bir istilayı denetim etmez. Termit tedavileri toprak ve yapısal muamele olarak yapılır ve üstüne püskürtülmez.

Termitlerle savaşmak için kullanılabilecek iki ana sprey türü vardır: kovucu ve kovucu olmayan. İkisi arasındaki temel ayrım, kovucu olmayan spreylerin termitler tarafınca hemen hemen tespit edilememesidir. Kovucu spreyler ile tatbik esnasında minik bir nokta bile gözden kaçsa, termitler bunu ayrım edecek ve yeni bir giriş noktası bularak bundan faydalanacaktır.

0534 662 85 40