Tespih Böceği İlaçlama

Tespih Böceği İlaçlama böcekler, dünyada minimum 300 milyon senedir dolaşan hayvanlardır, böcek ilaçlama wolves kısaca dinozorlardan oldukca ilkin var olmuşlardır. Dinozorların soyu tükendi, sadece böcekler hala bizimle ve dinozorların günlerinden bu yana bazıları oldukca azca değişti.

1.000.000’den fazla değişik türü olan böcekler, hayattaki bütün hayat formlarının en kalabalık olma onuruna haizdir ve onları aramaya çıktığınızda neredeyse her yerde bulunabilirler.

Böcekler, yengeçler, kerevitler, örümcekler, kırkayaklar, kırkayaklar ve akrepler benzer biçimde öteki yaygın canlılarla akrabadır. Bu hayvanların tümü, filum Arthropoda (“eklemli ayak” anlama gelir) adında olan hususi bir gruptadır.

Böcekler ve ıstakoz benzer biçimde öteki eklembacaklılar birbirine benzemese de, bütün eklembacaklılar aşağıdaki özellikleri paylaşır:

Tespih Böceği İlaçlama
Tespih Böceği İlaçlama
  • Parçalara ayrılmış bir vücut…bir solucana oldukca benzer, sadece “tagmata” adında olan hususi parça gruplarına haizdir.
  • Eşleştirilmiş bölümlere ayrılmış uzantılar (bacaklar)
  • İkili bakışım (sağ ve sol yarı aynı görünüyor)
  • Hayvan büyüdükçe deri değiştiren bir dış iskelet
  • Böcekleri örümceklerden, yengeçlerden ve akreplerden değişik kılan nelerdir?

Böcekler Nerede Bulunabilir?

Böcek, Artic’te bile, dünya gezegeninin neredeyse her yerinde bulunabilir. Bir çok karada yaşar, sadece bazıları tatlı suda yaşar ve birkaçı da okyanuslarda yaşar. Karada böcekler ağaçların yükseklerinde ya da toprağın derinliklerinde etken olarak, gece gündüz uçarak ya da yerde sürünerek bulunabilirler.

Böcekler Niçin Bu Kadar Başarı göstermiş?

Böceklerin bu kadar uzun zamandır var olmasının ve bu kadar oldukca değişik türün olmasının sebepleri var. Böcekler, başarılarının çoğunu aşağıdakilere borçludur:

Bir çok böceğin kanatları vardır. Kanatlar böceklerin hareket etmesine destek oldu. Böylece bir bölgede yemek bulmak zorlaştığında, yiyecekle başka bir yere uçabilirler.

Uyarlamalar. Böceklerin kayıtsız habitatlarda yaşamak ve değişik nebat ya da hayvanlarla beslenmek için davranışlarını ya da vücutlarını bir halde değiştirmelerinin birçok yolu vardır. Bu değişimler içinde değişik türde bacaklar, antenler ve ağız parçaları bulunur.

Herhangi bir şey ile alakalı yiyecek. Böcekler, bahçelerimizdeki bitkiler benzer biçimde, onlardan beklediğimiz birçok şeyi besleyecektir. Sadece bazıları, odun benzer biçimde yenmez bulunduğunu düşündüğümüz şeylerle beslenecek. Birtakım böcekler, bitkiler benzer biçimde birçok değişik şeyle beslenirken, ötekiler yalnızca muayyen bir nebat çeşidini yiyebilir.

Büyük üreme kapasitesi. Bir çok böceğin oldukca sayıda bebeği olabilir. Bu, adaptasyonların gerçekleşmesine destek sunar ve hayatta kalmayı artırır. Günde 30.000 yumurta bırakabilen birtakım termit kraliçeleri vardır ve kraliçeler 10 sene yaşayabilir.

0534 662 85 40