Uçan Karınca İlaçlama

Uçan Karınca İlaçlama Kanatları filizlenmiş bir karınca ile alakalı bilhassa itici bir şey var. İstanbul Böcek İlaçlama Wolves Her neyse ki, bir uçan karınca sürüsü ile sıkışıp kalmadınız – süratli bir halde uzaklaştırmak ve geri dönmelerini önlemek için bu sıradan stratejileri izleyin.

Uçan karınca İlaçlama
Uçan karınca İlaçlama

Uçan karıncalar, küçük karıncalardan

 İlginçtir, fakat, uçan karıncalar-da malum öteki canlılar ya da `dan süregelen fiyatlar asla aslına bakarsak karınca değişik bir çeşitlilik değil misin. Çiftleşme mevsimi için kanatları büyümüş basit hayvanlar! (Ek olarak, değişik türdeki karıncaların değişik çiftleşme mevsimleri olsa da, büyük ihtimalle evinizde yüksek nemli zamanlarda ya da şiddetli yağmurların peşinden sürüler bulacaksınız.)

Bir haşere sorununuz bulunduğunu düşünüyorsunuz fakat hangi türden olduğu için güvenilir değil misiniz? Her iki haşerenin de dört kanadı ve anteni olduğu için, ilk bakışta uçan karıncalar çoğu zaman termitlerle karıştırılır. Daha yakından incelediğinizde, uçan karıncaların ön kanatlarının çoğu zaman arka kanatlardan daha büyük bulunmasına rağmen, termit kanatlarının hepsinin aynı boyutta bulunduğunu görmüş olacaksınız. Ek olarak, sürüler, düz termitlerin aksine, karıncalara ve dirsekli antenlere has kıstırılmış bellere haizdir. 

İyi haber: onlar değil, eğlence evi misafiriz uçan karıncalar olmasa da nerede ise  termitler olarak yıkıcı olarak ve tamamen yönetilebilir. İstilanızı tespit eder etmez, aşağıdaki enstruman ve tekniklerle mülkünüzde uçan karıncalardan iyi mi kurtulacağınıza hazırlanın.

Uçan Karıncalar Iyi mi Öldürülür

Uçan karıncalar ayrı bir tür değildir. Bu zararlılar aslına bakarsak öteki karınca türlerinin üyeleridir ve karıncalar çiftleşirken kısa bir müddet için kanatlı çeşitler ortaya menfaat. Burada ya da orada görülen birkaç uçan karınca çoğu zaman göz ardı edilebilirken, bir salgın daha büyük bir mesele olabilir ve anlaşılır bir halde öldürmek isteyeceğiniz bir mesele olabilir. Uçan karıncaları gördüklerinde ya da geldikleri koloniye direkt saldırarak öldürebilirsiniz.


Ticari bir aerosol kullanın. 
Her çeşit karıncaya karşı kullanabileceğiniz muhtelif ticari böcek zehirleri vardır ve herhangi bir karınca spreyi uçan karıncalara karşı etken olmalıdır. Karıncalara uçuşun ortasında ulaşmak için, yönlendirmesi basit bir ağzı olan bir aerosol çeşidi seçin.

  • Kazara ve potansiyel olarak tehlikeli yanlış kullanması önlemek için daima etiket talimatlarını izleyin.
  • Aerosol zehirlerini hiç evinizdeki başka bir kişiye ya da hayvana yöneltmeyin.
  • İçeride uçan karıncaları öldürmeyi planlıyorsanız, kullandığınız zehrin iç mekanlarda emin olduğu için güvenilir olun.
  • Kullanmayı planladığınız aerosolün bölgenizde yasal olduğu için güvenilir olun.
  • Organik bir nane spreyi yapın. [2] Nane hasım, uçan karıncaları boğularak öldürür. Kendi organik böcek ilacı spreyinizi kurmak için bir sprey şişesinde nane yağını su ve bulaşık sabunu ile karıştırabilirsiniz.
  • Bir norm sıvı sabunu ve iki norm suyu bir sprey şişesinde birleştirin, peşinden birkaç damla nane esansiyel hasım ilave edin. Birleştirmek için iyice karıştırın. Bu solüsyonu, hareket halindeyken ya da uçarken gördüğünüz bütün uçan karıncalara püskürtün.

Meyve sinekleri, karasinekler

Tanrı korusun – evinizi salgın ettiklerinde yaban arıları yeterince kötüdür. Şimdi, uçan karıncalarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz . Kulağa tam bir karabasan benzer biçimde gelebilir, bilhassa çiftleşirken sürü halindeyken, fakat her neyse ki bu kanatlı yaratıklar {hiç de} tehlikeli değil. Ve nüfusu denetlemek sinir bozucu olsa da görünmüş olduğu kadar zor olmasa gerek.

Evinizde birkaç uçan karınca bulmanız, karınca istilası yaşamak suretiyle olduğunuz anlamına gelmez. Adam uçan karıncalar çiftleşmeden ondan sonra ölürler ve bütün kraliçe karıncalar yeni bir koloni oluşturmak için hayatta kalamaz.

Uçan Karınca Nelerdir?

Uçan karıncalar, benzersiz bir karınca türü değil, bütün karınca türlerinde ortak olan bir açınma evresidir. Uçan karıncalar ya da ‘alates’, cinsi olgunluğa erişmiş adam ve dişi karıncalardır. Bu karıncalar çiftleşme amacıyla kolonilerinden uçarlar. Normalde en oldukca ilkbahar ve yaz aylarının sıcak günlerinde aktiftirler ve bu huy çoğu zaman yeni kolonilerin oluşmasına neden olur.

Acele Problemi Ele Alın

El tipi ya da hortum bağlantılı tam boyutlu bir vakum olsun, bir vakumla belirgin sürülerden kurtulabilirsiniz. Vakum torbasını derhal çıkarın ve karıncaların içeri girmelerini engellemek için evden çıkarın.

Sprey pestisitler, hem sürünen aynı zamanda uçan görünür karıncaları da öldürür. Sadece bunlar, ele alınana kadar daha çok karınca yetiştirmeye devam edecek olan gizli saklı koloniyi etkilemeyecek. Spreyler iç mekanlarda kullanıldığında oldukca dikkatli kullanılmalıdır.

Ticari haşere tedavisinin güvenliği hikayesinde kuvvetli hissediyorsanız, bulaşık sabunu ve nane yağını karışmasını sağlayarak organik bir versiyon kontrol edin. Bir sprey şişesini bir norm sıvı sabun, iki norm su ve birkaç damla yağ ile doldurun ve peşinden karıncalara ve çevredeki alana püskürtün. Sabun böceği kurutur, nane hasım ise onları boğar.

Koloniye Saldır

Herhangi bir karınca istilasında olduğu benzer biçimde, üredikleri koloniye saldırmadıkça bütün karıncaları evinizden kurtaramazsınız. Bu koloni, uçan karıncaların deposudur ve en iyi biçimde karınca yemi ayarlanarak ele alınır Karınca yemi çoğu zaman boraks ya da karıncaların üreme döngüsünü bozan başka bir madde ile karıştırılmış tatlı bir maddedir. Karıncalar yemi alır ve bütün koloniyi öldürmüş olduğu yuvaya geri sürükler.

Alternatif olarak, karıncaların yaşamış olduğu bölgeye böcek öldürücü toz enjekte edilebilir. Bu, en iyi biçimde ustalaşmış bir yok edici tarafınca ele alınan bir çözümdür ve karınca kolonisinin tam yerini belirlemenizi gerektirir.

0534 662 85 40