web analytics
Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder

Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder?

Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder? Wolves İlaçlama bir tahtakurusu istilasıyla uğraşırken, onlardan kurtulmak için elinizden gelen her şeyi ve her şeyi yapacaksınız. Bu böcekleri anında öldürmek en böcek ilaçlama istanbul wolves etken seçenek olsa da, bazı zamanlar yatak böcekleri yuvalarına öldürülemeyecek kadar derinden yerleşirler.

Her her neyse ki bizim için, onları saklanmaktan kurtarabilecek ya da tahtakurularını tamamen önleyebilecek birçok caydırıcı var.

Kokulu nesneler, yalnızca tahtakuruları değil, çeşitli haşereleri gidermek için yaygın olarak kullanılır.

Hoş bulduğumuz ya da en azından böcek ilaçları ve kimyasallar söz konusu olduğunda tahammül edebileceğimiz kokuların bir oldukca, birçok hayvan için dirayetli tahriş edicidir.

Eklembacaklılar (böcekler ve eklembacaklılar) söz konusu olduğunda, nefes alma biçimlerindeki farklılıklar nedeniyle belirli kokular ölümcüldür. Yatak böcekleri dahil tüm böceklerin akciğerleri yoktur.

Bunun yerine, oksijeni dış iskeletlerinde bulunan bir dizi trake yoluyla işlerler .

(Bu, oksijenin ve buna bağlı olarak havadaki herhangi bir kimyasalın ya da kokunun doğrudan böcek tarafından solunduğu anlama gelir. Bu, solunduğunda havayı filtreleyen karmaşık solunum sistemlerine sahip memelilerin aksine.)

Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder
Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder

Yatak Böcekleri Lavantadan Nefret Eder mi?

İnsanlara: lavanta hoş bir kokuya sahiptir. Yatıştırıcı bir atmosfer yaratmak için aromaterapide yaygın olarak kullanılır ve vücudun hafif ağrıdan kurtulmasına bile yardımcı olduğu rivayet edilir.

Yatak böcekleri için: lavanta, onları yok etmek için kullanılan sayısız diğeri koku ve kimyasallardan farklı değildir.

Lavanta, linalool adı verilen bir bileşik içerir Linalool, 200’den fazla bitki ve meyve türü tarafından doğal olarak üretilir , yalnız hem de birçok pestisitte ticari olarak kullanılır.

Bu nedenle, diğeri böcekler ve örümcekler şeklinde tahtakuruları da şu kokulardan nefret eder: nane, tarçın, fesleğen ve narenciye.

(Bunların hepsi içlerinde linalool içerir.)

Tahtakurularının saklandığı bölgelere lavanta düşman serpmek ya da lavanta kokusu sıkmak faydalıdır, yalnız tek başına çok dirayetli değildir. Koku, bu haşereleri tamamen öldürmezse, onları yuvalarından kaçmaya itecek ve onları herhangi bir tahtakurusu tuzağına ya da uyguladığınız diğeri böcek ilaçlarına maruz bırakacaktır .

Yatak Böcekleri Vicks’ten Nefret Eder mi?

Daha önce nezle olduysanız ya da bir tür tıkanıklıkla uğraştıysanız , biraz daha iyi hissetmek için Vicks VapoRub kullanmış olabilirsiniz . Göğsünüze ve üst dudağınıza biraz VapoRub jöle sürmek tıkanıklığı geçici olarak gidermeye yardımcı olur ve sivrisinek ısırıklarını tedavi etmek için de kullanılabilir.

Bir oldukca Vicks ürünü, birincil bileşen olarak yaratı miktarda mentol içerir . Mentol, yukarıda bahsedilen linalool şeklinde, doğal olarak nane bitkilerinden üretilir.

Bu nedenle, tahtakuruları Vicks kokusuna lavanta kokusuna tepki verecekleri şeklinde tepki verirler.

Sirke ya da Sarımsak Yatak Böceklerini Kovuyor mu?

Sirke, yatak böceklerini kovmada çok etkilidir. Aynı zamanda, tahtakuruları lavanta ya da naneden nefret etmelerinden farklı nedenlerle sirkeden nefret eder.

Sirke bir asetik asittir, doğrusu çok hafif asidik özelliklere sahip olması durumunda dirayetli bir koku içerir ve yeniden de korozyona uğrayabilir.

Tahtakurularında sirke kokusu sinir sistemlerini bozar ve dış iskeletleri boyunca koruyucu kimyasalları aşındırarak onları etken bir şekilde kurutur.

Sarımsak ayrıca nane ve lavanta ile aynı nedenlerle tahtakurularını uzaklaştırır: bitki tarafından üretilen kimyasal bileşikler. Sarımsak karanfilleri (soğan şeklinde ilgili sebzelerle birlikte) , bitki kesildiğinde açığa çıkan allisin adı verilen bir bileşik üretir .

Bu, sarımsağa ticari marka kokusunu veren bileşiktir (ve ayrıca “sarımsak kokusundan” sorumludur).

Böceklerin allisin’in neden olduğu kokuyu filtrelemenin bir yolu yoktur ve bu nedenle havada sarımsak kokusu aldıklarında kaçarlar. Sarımsak ile sirke tedavisini birleştirmek, yatak böceklerini temizlemenin muhteşem bir yoludur, yalnız ikisinin de onları öldürmenin etken yolları olmadığını unutmayın.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Wolves Blog

Bu alanda Wolves İlaçlama Hizmetlerinin Haşere ilaçlama ile ilgili yazılarını bulacaksınız.

Son Yorumlar
Etiketler
Gümüşçün İlaçlama Sancaktepe (1) Gümüşçün İlaçlama Sultanbeyli (1) Gümüşçün İlaçlama Tuzla (1) Gümüşçün İlaçlama Ümraniye (1) Gümüşçün İlaçlama Üsküdar (1) Gümüşçün İlaçlama Şile (1) Güve İlaçlama Adalar (1) Güve İlaçlama Arnavutköy (1) Güve İlaçlama Ataşehir (1) Güve İlaçlama Avcılar (1) Güve İlaçlama Bahçelievler (1) Güve İlaçlama Bakırköy (1) Güve İlaçlama Bayrampaşa (1) Güve İlaçlama Beşiktaş (1) Güve İlaçlama Esenler (1) Güve İlaçlama Fatih (1) Güve İlaçlama Güngören (1) Güve İlaçlama Küçükçekmece (1) Güve İlaçlama Maltepe (1) Güve İlaçlama Pendik (1) Güve İlaçlama Sarıyer (1) Güve İlaçlama Silivri (1) Güve İlaçlama Sultangazi (1) Güve İlaçlama Tuzla (1) Güve İlaçlama Zeytinburnu (1) Güve İlaçlama Çatalca (1) Güve İlaçlama Çekmeköy (1) Güve İlaçlama Üsküdar (1) Güve İlaçlama Şişli (1) Kuş Biti İlaçlama Arnavutköy (1) Kuş Biti İlaçlama Ataşehir (1) Kuş Biti İlaçlama Avcılar (1) Kuş Biti İlaçlama Bahçelievler (1) Kuş Biti İlaçlama Bakırköy (1) Kuş Biti İlaçlama Bağcılar (1) Kuş Biti İlaçlama Başakşehir (1) Kuş Biti İlaçlama Beylikdüzü (1) Kuş Biti İlaçlama Büyükçekmece (1) Kuş Biti İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Kuş Biti İlaçlama Sarıyer (1) Kuş Biti İlaçlama Zeytinburnu (1) Kuş Biti İlaçlama Ümraniye (1) Kuş Biti İlaçlama Üsküdar (1) Kuş Biti İlaçlama Şişli (1) yürüyen haşere ilaçlama (3)
Arşivler
Son Yorumlar
0534 662 85 40