Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır?

Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır?

Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır? tanımlanan böceklerin yüzde 95’inden fazlası ya istanbul böcek ilaçlama wolves zararsız ya da insanlar için faydalıdır. Ekolojik olarak hassas bir şekilde dengelenmiş bir çevrede yaşarlar.

Zararlı terimi, ekolojik bir nişin adı değildir, daha çok, bazen tabiat ananın dengesini bozan insan türünün bir yanlış anlamasıdır. Sözgelişi, termit çok kötü huyludur. Doğadaki rolü son hiyerarşi önemlidir. Termitler öncelikle ölü odun ve bitki materyalleri ile beslenir, onları parçalar ve daha oldukça bitki büyümesi için besinleri geri dönüştürür. Yalnız termitler, evlerimizi ve binalarımızı geri dönüştürmeye çalıştıkları durumlardan dolayı zararlı olarak sınıflandırılır. Yaban arıları da bir düşman olarak kabul edilir ve genellikle korkulur. Aynı zamanda, parazit yaban arılarının larvaları, tırtıllar, yaprak bitleri yahut ağustos böcekleri şeklinde diğeri böceklerin popülasyonlarını dengelemede önemlidir. Bir böcek türünün tamamen yok edilmesinin diğerlerinin popülasyonlarında bir artışa neden olabileceği açıktır.

Birçok haşere böceği, kuşlar ve diğeri böcek besleme türleri için besin kaynağıdır. Bu nedenle, böcek popülasyonlarının hızlı bir şekilde azalmasını, daha çok arzu edilen türlerin azalması takip edebilir. Naturel ki, tüm zararlılar böcek değildir. Kemirgenler, gophers, çıngıraklı yılanlar, yabani otlar, örümcekler ve güvercinler, ekolojik dengede de rolleri olduğu halde, ev sahipleri içerisinde bir endişe kaynağıdır.

Saldırgan komşularımız ile alakalı data edinmek ve oynadıkları rolü takdir etmek önemlidir. Yalnız kendi çıkarlarımızdan taviz vermemeliyiz ve onları evimize davet etmeliyiz. Bu bilgileri, evinizin haşereleri dışlayacak ve onlar için daha az çekici hale getirecek şekilde nasıl değiştirilebileceğini öğrenmek için kullanmanızı istiyoruz. Zararlıları tamamen ve genellikle böcek ilacı kullanmadan ortadan kaldırmak zorunda kalmadan bizi rahatsız etmelerini engelleyebiliriz.

Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır?
Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır?

Bu evime nasıl fayda sağlayabilir?

Doğru yapılırsa, evinizi haşerelere karşı koruma, aslen haşere yönetimi maliyetlerinde uzun vadeli bir tasarruftur. Çoğu zaman, ev sahibi bir haşere yönetimi uzmanı tarafından uygulanan pestisit tedavilerine yahut yerel bir fidanlık yahut ev geliştirme merkezinden pestisit satın alma yoluyla kendi kendine uygulanan pestisit tedavilerine güvenir. Tek bir uygulama sorunu çok nadiren düzeltir, şundan dolayı her zaman birden çok uygulama gereklidir. Maliyetler bu şekilde önemli ölçüde artabilir ve bu yaklaşımdan dolayı hüsrana uğrayabilirsiniz. Bu belgede verilen bazı genel önlemleri takip ederek evinizden haşereleri uzaklaştırmak, istenmeyen haşereleri yönetmek için size en iyi yaklaşımı yakalayacaktır.

Evleri ve binaları haşerelere karşı korumanın bir başka yararı da, binanın enerji verimliliğinde bir iyileşmedir ve bu da elektrik faturalarında hoş bir düşüşe neden olur. Bazı haşere yönetim şirketleri, olağanüstü haşere koruma hizmetleri sunar. İlk adım, evinizde kapsamlı bir inceleme yapmaktır.

Zararlıları Uzak Tutmak İçin Genel Önlemler

Evinizin İçinde

 1. Tüm açıklıkları tarayın. Açılabilen kapı yahut pencerelere ve tüm havalandırma açıklıklarına (20 ağ yahut daha ince) perdeler yerleştirin. Tüm ekranları iyi durumda tuttuktan hemen sonra. Bu, birçok zararlının girişini durdurur; hem de, yaprak bitleri ve çekirgeler şeklinde bazı ufak zararlılar standart ağ taramasından geçebilir. Bu ufak haşerelerin girişini engellemenin tek yolu pencereleri ve kapıları kapalı tutmaktır.
 2. Tüm dış giriş kapılarının tabanına kapı süpürgeleri yahut eşikler takın. Dış kapıların altından ışık girmemelidir. Garaj kapılarının altına lastik bir conta takılabilir (soğuk havalarda düşük performans gösterdiğinden vinil değil). Sürgülü cam kapılar, alt rayın köpük hava sıyırma ile kaplanmasıyla kapatılabilir.
 3. Kapı contaları. Üstler ve yanlar dahil tüm kapı contalarını kontrol ettiğinizden güvenilir olun. Bu özellikle merkezi dikey desteği olmayan çift kapılar için geçerlidir.
 4. Çatlakları doldurun. Kemirgenleri, kertenkeleleri ve böcekleri dışarıda tutmak için pencerelerin, kapıların ve ön panoların etrafındaki çatlakları ararlar. Minik çatlaklar için kaliteli silikon yahut akrilik lateks kalafat kullanın. Lateks tipi kalafatlar su ile kolayca temizlenir ve saf silikondan daha az elastik olmalarına rağmen boyanabilir. Daha büyük açıklıklar için ahşap, çimento, kaya levha yahut harç şeklinde yapıya uygun dirençli bir malzeme ile doldurun.
 5. Tüm dış kapılar kendiliğinden kapanmalıdır. Bunun ihtimaller içinde olmadığı durumlarda ikinci bir sineklikli kapı takılmalıdır. Bu özellikle akrep yahut yılan faaliyeti alanları için önemlidir.
 6. Tüm yardımcı açıklıkları kapatın. Dış mekan muslukları, gaz sayaçları ve çamaşır havalandırma deliklerinin etrafındaki boru ve tellerin giriş noktalarını dahil edin. Çatlaklar temizlenmeli ve soyma malzemeleri çıkarılmalıdır. Delik hemen sonra uygun bir dolgu macunu ile doldurulabilir.
 7. Sızdıran boruları onarın. Bu, zararlıların su mevcudiyetini azaltacaktır. Bir mesele görünmeyebileceğinden, tesisatı düzenli olarak kontrol edin. Su hasarı, ek giriş yolları oluşturan duvarları da zayıflatabilir.
 8. Tel örgü takın. Kuşların, yarasaların, sincapların ve kemirgenlerin girişini önlemek için tavan arası, çatı, baca ve tarama alanı havalandırmaları üzerinde 14 inçlik donanım bezi kullanın. Tel kenarları son hiyerarşi keskin olduğundan donanım bezini takarken eldiven giyin. Kafes ekranlar, taşınabilir sınıfların tabanının etrafına da kurulabilir. Sürünme alanları, dul örümcekleri , akrepler, kediler ve kemirgenler şeklinde daha oldukça böcek ve esenlik sorunu yaratabilecek (mesela pire, kene, bit vb.) birçok haşere için çekicidir .
 9. Hava geçirmez saklama kapları kullanın. Özellikle evcil hayvan yahut insan maması için geçerlidir. Bazı ufak karıncalar, ipliği takip ederek sıradan kavanozlara erişebilir. Şüpheniz varsa, yiyecekleri buzdolabında yahut derin dondurucuda saklayın.
 10. İyi sanitasyon prosedürleri uygulayın. Tüm yiyecek kırıntılarını vakumlayın; kirli bulaşıkların gece boyunca oturmasına izin vermeyin. Mutfak aletlerinin altında toz ve evcil hayvan maması kaplarını temizleyin.

Evinizin Dışında

 1. Genel bahçe temizliği. Temelin etrafındaki dağınıklığı, özellikle yaprak ve çim kupürlerini temizleyin ve pencere boşluklarını ve drenaj oluklarını temizleyin. Giriş noktalarını ortadan kaldırmak için eve dokunan çalıları ve ağaç dallarını budayın.
 2. Haşere dirençli çöp kutuları kullanın. Kapaklar sıkı bir conta ile kendiliğinden kapanmalıdır. Çöp kutuları sık sık buharla temizlenmelidir.
 3. Kompost kutunuzu haşere kanıtı. Bakımlı bir kompost kutusu, zararlıları bölgeye çekmeyecektir. Etleri, balıkları, kemikleri, yağları, yağlı yiyecekleri yahut köpek/kedi gübrelerini kompostlamayın. Yiyecek atıklarını yığının ortasına gömmek, haşereleri çeken kokuları azaltacaktır. Her katmanın hafif nemli kaldığından güvenilir olun ve yuvalamayı engellemek için her hafta yahut iki haftada bir yığında delikler açın yahut delin. Her üç ila altı ayda bir kutunun altındaki sonlanmış kompostu hasat edin. Kemirgenlerin ve diğeri ufak hayvanların güvenilir bir kapakla erişmesini önleyin ve kutunun altını ve yanlarını donanım beziyle (galvanizli tel örgü) kaplayarak içeri girmelerini önleyin.
 4. Kuşları ve yarasaları teşvik edin. Onlar zararlıların olağanüstü avcılarıdır. Kuşları bahçenize yerleşmeye ikna etmek için, yuva alanları için ağaç yahut çalı dikin ve bir tatlı su kaynağı sağlayın. Yarasaları teşvik etmek için, gün boyunca yarasaların tünemesi için evler kurun.
 5. Çiçek ekmek. Bu, birçok faydalı böceğin teşvik edilmesine yardımcı olacaktır. Sözgelişi, yıllık çiçek, alyssum, çiçek sineklerini ve ufak parazit yaban arılarını kendine çeker. Kır çiçekleri ve yerel çalılar, bir avluya etkili ve çekici bir ektir.
 6. Düzenli bakım kontrolleri. Bu, önceki böcek faaliyet alanlarını incelemek ve tüm haşere koruma önlemlerinin bozulmadan kalmasını sağlamak için belirli bir “etrafta dolaşmayı” gerektirir.

Sonuç ve Daha Fazla Data

Bu faaliyetlerle uğraşmamayı seçen kişiler, bunu onlar için yapması için profesyonel bir peyzaj ve/yahut haşere yönetim firması tutabilir. Birçok şirket, hizmetlerinin bir parçası olarak haşere koruma tavsiyesi sunar.Zararlılara karşı koruma, hemen hemen tüm olayları azaltacaktır, yalnız tamamen güvenilir, tamamen hatasız bir alan oluşturmak son hiyerarşi zordur ve gerekli de değildir. Bir oldukça durumda, bir elektrikli süpürge yahut süpürge, dışarıdan gelen ara ara böceklere karşı en iyi yanıttır.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Wolves Blog

Bu alanda Wolves İlaçlama Hizmetlerinin Haşere ilaçlama ile ilgili yazılarını bulacaksınız.

Etiketler
Gümüşçün İlaçlama Esenler (1) Gümüşçün İlaçlama Esenyurt (1) Gümüşçün İlaçlama Eyüp (1) Gümüşçün İlaçlama Fatih (1) Gümüşçün İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Gümüşçün İlaçlama Güngören (1) Gümüşçün İlaçlama Kağıthane (1) Gümüşçün İlaçlama Küçükçekmece (1) Gümüşçün İlaçlama Pendik (1) Gümüşçün İlaçlama Sancaktepe (1) Gümüşçün İlaçlama Sarıyer (1) Gümüşçün İlaçlama Silivri (1) Gümüşçün İlaçlama Sultanbeyli (1) Gümüşçün İlaçlama Sultangazi (1) Gümüşçün İlaçlama Tuzla (1) Gümüşçün İlaçlama Zeytinburnu (1) Gümüşçün İlaçlama Ümraniye (1) Gümüşçün İlaçlama Üsküdar (1) Gümüşçün İlaçlama Şile (1) Gümüşçün İlaçlama Şişli (1) Güve İlaçlama Arnavutköy (1) Güve İlaçlama Avcılar (1) Güve İlaçlama Bahçelievler (1) Güve İlaçlama Bayrampaşa (1) Güve İlaçlama Bağcılar (1) Güve İlaçlama Başakşehir (1) Güve İlaçlama Beykoz (1) Güve İlaçlama Beylikdüzü (1) Güve İlaçlama Beyoğlu (1) Güve İlaçlama Beşiktaş (1) Güve İlaçlama Büyükçekmece (1) Güve İlaçlama Esenyurt (1) Güve İlaçlama Eyüp (1) Güve İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Güve İlaçlama Kadıköy (1) Güve İlaçlama Kartal (1) Güve İlaçlama Kağıthane (1) Güve İlaçlama Küçükçekmece (1) Güve İlaçlama Sancaktepe (1) Güve İlaçlama Sarıyer (1) Güve İlaçlama Silivri (1) Güve İlaçlama Sultanbeyli (1) Güve İlaçlama Ümraniye (1) Güve İlaçlama Şile (1) yürüyen haşere ilaçlama (2)
Kategoriler
Arşivler
Kategoriler
0534 662 85 40