Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz

Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz

Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz Wolves İlaçlama Evinizi zararlılardan ve böceklerden uzak tutmak için bu önleyici tedbirleri alın.

Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz
Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz

Kemirgenler, hamamböcekleri, örümcekler ve karıncalar evlerinize böcek ilaçlama istanbul kolayca girebilir ve içeride potansiyel hasara neden olabilir. Zira haşereler işletmenize girdikten daha sonra önlem almak yerine haşere sorununu kaynağında önlemeniz önerilir. Haşeresiz bir ev oluşturmak için bu sıradan adımları kullanın.

Evi Derinlemesine Temizleyin

İç mekanlarınızı düzenli olarak süpürün, asılı örümcek ağlarını, haşere pisliklerini çıkarın ve dağınıklığın birikmesine izin vermeyin. Haşereler genellikle kirli, dağınık, rutubetli ve karanlık ortamlarda üredikleri için yatak altı, buzdolabı, çatı arası ve diğeri ulaşılması zor yerler haşere çekmemesi için temiz tutulmalıdır.

Çöp Kutularını Temizleyin

Çöp kutusunu düzenli olarak temizleyin ve atıkları atmak için ıslak ve kuru bir çöp kutusu kullanın.

Herhangi Bir Sızıntıyı Kontrol Edin

Bir fazlaca haşere, çoğunlukla yiyecek ve su ile beslendikleri için ev içinde nemli ve karanlık alanlar arar. Zira evi nemli duvarlar, iç tesisat borularındaki kaçaklar, dış mekan boruları, lavabonun altındaki borular, sızdıran musluklar açısından kontrol edin ve hemen düzeltin. Sivrisinekler durgun suda ürediği için evin çevresinde durgun su olmamalıdır.

Mutfağı Temiz Tutun

Mutfağı ( tezgah , zemin ve dolaplar) temizlemeye ve yemeklerden daha sonra ortalığı toplamaya itina gösterin. Kirli kapları gece boyunca lavaboda tutmayın ve tüm mutfak malzemelerini hava geçirmez kaplarda saklayın. Bu alanlar, haşereleri ve böcekleri çeken fazlaca fazla pislik ve yiyecek artıkları biriktirdiğinden, lavaboyu ve yer giderlerini düzenli olarak kontrol edin ve temizleyin. Köpürme reaksiyonu ile tahliye içindeki tıkanıklıkları temizlemek için ev yapımı tahliye temizleyicisi oluşturmak için kabartma tozu ve sirke kombinasyonunu kullanın.

Çatlakları ve Delikleri Kapatın

Tüm duvar çatlaklarının kapatılması için evi düzenli olarak koruyun. Bu alanlar haşereler, termitler ve küçük böcekler için potansiyel giriş noktaları oluşturduğundan, kapı veya pencere çerçevesi ile duvar içerisinde boşluk olmamalıdır. Egzoz fanlarının boru hatları, kanalları veya açıklıkları etrafındaki boşlukları kapatın.

Dış Mekan Bitkilerini Budayın

Evinizin dışında eğilen bitkileriniz veya çalılarınız varsa , zararlıların dış mekanlardan iç mekanlara geçmesi için bir bağlayıcı olarak çalışabileceğinden, bunları düzenli olarak düzeltin.

Haşere kontrolü

Önleyici bir tedavi olarak, yılda en az bir kez haşere kontrolüne gidin. Ayrıca haşerelerden kurtulmak için kendin yap seçenekleri olarak böcek spreylerini ve yem tuzaklarını da tercih edebilirsiniz.

Doğal Haşere Kontrol Yöntemleri

-Nane, çay ağacı, sitronella ve limon otu benzer biçimde bitkiler, haşereleri uzaklaştıran ve eve girmelerini engelleyen dirençli bir koku yaydıkları için giriş veya pencerelerin yakınında tutulabilir.

-Bir bardak suya nane düşman veya okaliptüs düşman benzer biçimde esansiyel yağları ekleyin, bir sprey şişesine aktarın ve sinek, sivrisinek ve karınca sayısını azaltmak için evin etrafına buğulayın.

-Haşerelerin üremesini önlemek için düzenli olarak pencereleri açarak evi havalandırın.

-Bir çözelti oluşturmak için sirke ve suyu eşit parçalarda birleştirin. Karıncaları ve sinekleri uzak tutmak için tezgahı, dolapları ve diğeri yüzeyleri silin.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Wolves Blog

Bu alanda Wolves İlaçlama Hizmetlerinin Haşere ilaçlama ile ilgili yazılarını bulacaksınız.

Etiketler
Gümüşçün İlaçlama Esenler (1) Gümüşçün İlaçlama Esenyurt (1) Gümüşçün İlaçlama Eyüp (1) Gümüşçün İlaçlama Fatih (1) Gümüşçün İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Gümüşçün İlaçlama Güngören (1) Gümüşçün İlaçlama Kağıthane (1) Gümüşçün İlaçlama Küçükçekmece (1) Gümüşçün İlaçlama Pendik (1) Gümüşçün İlaçlama Sancaktepe (1) Gümüşçün İlaçlama Sarıyer (1) Gümüşçün İlaçlama Silivri (1) Gümüşçün İlaçlama Sultanbeyli (1) Gümüşçün İlaçlama Sultangazi (1) Gümüşçün İlaçlama Tuzla (1) Gümüşçün İlaçlama Zeytinburnu (1) Gümüşçün İlaçlama Ümraniye (1) Gümüşçün İlaçlama Üsküdar (1) Gümüşçün İlaçlama Şile (1) Gümüşçün İlaçlama Şişli (1) Güve İlaçlama Arnavutköy (1) Güve İlaçlama Avcılar (1) Güve İlaçlama Bahçelievler (1) Güve İlaçlama Bayrampaşa (1) Güve İlaçlama Bağcılar (1) Güve İlaçlama Başakşehir (1) Güve İlaçlama Beykoz (1) Güve İlaçlama Beylikdüzü (1) Güve İlaçlama Beyoğlu (1) Güve İlaçlama Beşiktaş (1) Güve İlaçlama Büyükçekmece (1) Güve İlaçlama Esenyurt (1) Güve İlaçlama Eyüp (1) Güve İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Güve İlaçlama Kadıköy (1) Güve İlaçlama Kartal (1) Güve İlaçlama Kağıthane (1) Güve İlaçlama Küçükçekmece (1) Güve İlaçlama Sancaktepe (1) Güve İlaçlama Sarıyer (1) Güve İlaçlama Silivri (1) Güve İlaçlama Sultanbeyli (1) Güve İlaçlama Ümraniye (1) Güve İlaçlama Şile (1) yürüyen haşere ilaçlama (2)
Kategoriler
Arşivler
Kategoriler
0534 662 85 40