Güve ilaçlama

Güve ilaçlama Dünyamızı paylaştığımız canlıların tamamı bizimle ahenk içinde yaşamıyor. Bazıları evimizin dışındayken doğada başka canlılar için yararlı olsa da evimizin içerisinde bulunmaları ya malımıza yahut canımıza zarar verebiliyor. Bu haşerelerden birisi de güvelerdir, güvelerle mücadelede aslına bakarsak son halkayı oluşturuyor. Güve oluşmasını engelleyecek tedbirleri almak mücadelenin ilk yolunu oluşturuyor. Fakat bütün tedbirlere karşın güveye mani olunamayabiliyor. Bu durumda ihtiyacınız olan yardımcı için bizler hazırız. Raid Güvesavar Güve ilacı eczane Güve ilacı organik Güve ilacı adları Güve ilacı naftalin Güve spreyi Güve Ilacı hepsiburada Güve İlacı fiyatı

guve-ilaclama-wolves
guve-ilaclama-wolves

Güve Çeşitleri

Güve, tabiatta oldukça değişik ortamlarda yaşayabilen 150 bin değişik çeşidi ile karşımıza çıkıyor. Bu çeşitlerden büyük bir kısmına kapalı ortamlarda asla rastlamıyoruz. Kelebekle sık sık karıştırılan güvelerin kanatları pullarla kaplıdır.

Ev ya da işyerlerine girerek hayatımızı etkileyen güve çeşitleri;

  • Kahverengi ev güvesi,
  • Elbise güvesi
  • Kürk güvesi
  • Kiler (un/tahıl) güvesi olarak adlandırılıyor.

Ev ya da işyeri benzer biçimde kapalı mekânlarda karşılaşılan bu güveler, çeşidine bakılırsa değişik renk ve boyutta olabiliyor. Boyları 8 mm’den 2 santimetre.ye kadar olabilen güvelerin, kahverengiden beyaza kadar faklı renklerine rastlanıyor.

Güve Oluşum Nedenleri

Güveler karanlık ve nemli ortamlarda oluşuyor. Bunun oluşumuna normal olarak daha ilkin ortama giren güveler ya da yumurtaları taşıyan malzemeler de sebep olabiliyor. Güvelerin bir mekânda bulunmalarının başka bir nedeni de dışarıdan girişe imkân elde eden açıklıklar olarak karşımıza çıkıyor. Aleni bir pencereden mutfağımıza giren güve, eşyaların peşinde saklanarak tahıl ya da un benzer biçimde yiyeceklerin içine yumurtalarını bırakabiliyor. Yumurta bırakıldıktan sonrasında nemli ve karanlık ortamlar hasıl olmak için ülkü şartları sağlıyor.

Güvelerin Zararları

Tabiatta bulunan güvelerden bazıları ısırmak kanalıyla insana direkt zarar verebilse de evlerimizde rastlanan güveler, birtakım alerjik durumlar haricinde insana direkt zarar vermiyor. Güvelerin aslolan zararları; kumaş eşyalar, tahıl ve un türevi gıdalarda görülüyor. Güveler; başta yünlü kumaşa haiz kıyafetlerimiz olmak suretiyle kumaşları yiyerek üzerlerinde minik delikler oluşmasına yol açıyorlar. Besin maddelerine ortak olmanın yanında kirlenmesine ve bozulmasına da sebep olduklarından kullanımına mani oluyorlar.

Yeniden Güvelerle Karşılaşmamak İçin Öneriler

Güveden bir kez kurtulduktan sonrasında yeniden bu problemi yaşamamak için siz değerli ziyaretçilerimizin de alacağınız tedbirler bulunuyor. Evvela güvelerin sevilmiş olduğu ortamı oluşturmamak gerekiyor. Bu yüzden;

Tahıl ve un benzer biçimde güvelerin besin deposu olan maddelerin kapalı kavanozlarda muhafazasını öneriyoruz.

Kumaştan beslenen güvelerin istilasına uğramamak için kıyafet dolaplarınızı sık sık havalandırmanız gerekiyor. Kıyafetleri fırçalamak, yıkayıp tam kurutmadan kaldırmamak, pak olarak dolaba geçirmek da güvelenme için alınabilecek önlemlerden sayılıyor. Giysilerle alakalı başka bir önlem de bilhassa yün ağırlıklı olan kışlık kıyafetlerin vakumlu torbalarda muhafaza edilmesidir.

Giysilerin konulduğu dolap ve çekmeceler başta olmak suretiyle bütün dolapların ara sıra boşaltılarak elektrikli süpürge ile temizlenmesi de tedbirler içinde yer ediniyor.

Güveyle Iyi mi Savaşım Ediyoruz

Evde bütün tedbirleri almanıza karşın güve oluşumunu engelleyememiş olabilirsiniz. Evde güveye rastladığınızda ya da giysilerinizde oluşan minik delikler gördüğünüzde artık ustalaşmış bir yardıma gerekseme duyuyorsunuz denmektir. Bu durumda bizi arayın.

Ev ya da iş yerimizde güve oluştuktan sonrasında onunla mücadelede en müessir metot, ustalaşmış bir şirket kanalıyla gerçekleşiyor. İnsanların yaşamış olduğu ortamlarda rastgele ilaçlama yapmak, azca da olsa ölümle sonuçlanacak zararlara sebep olsa da çoğu zaman zamana bağlı olarak ortaya çıkan esenlik problemlerine sebep olabiliyor.

Firmamız, ilk olarak güvelerin yuvalandığı ve ürediği bölgeleri hedef alarak yumurtaları da yok edecek biçimde ilaçlamayı gerçekleştiriyor. Hikayesinde uzman ustalaşmış personelimizle evimizdeki öteki canlılara zarar vermeden güveleri hedef alarak ilaçlama yapıyoruz.

Ihmal etmeyin ki ustalaşmış bir yardımcı almanızın maliyeti, giysilerinizin tamamının elden çıkmasından daha çok olmayacaktır. Üstelik mevcut hasarın bir başlangıç bulunduğunu unutmamak gerekiyor.

Arayın, en müessir ve kalıcı biçimde evinizi haşerelerden temizleyelim.

0534 662 85 40