Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama bombardıman böceklerininkinden daha aşırı birkaç müdafaa vardır. Bu böcek ilaçlama wolves kendi vücutlarının içerisinde kasıtlı olarak patlayıcı kimyasal reaksiyonlar tasarlarlar, böylece arkalarından yanıcı, ateşli sıvı püskürtebilirler. Sıvı, ortalama 100 santigrat aşama sıcaklıkta saatte 22 mil hıza ulaşabilir. İnsanlar için acı verici – Ross Piper’ın bir tanesini yüzüne vurmasını izleyin – ve karıncalar benzer biçimde daha ufak vahşi hayvanlar için potansiyel olarak ölümcül.

Böcek, kimyasal silahlarını karnındaki her biri iki odadan oluşan bezlere karıştırır. Rezervuar odası, bir hidrojen peroksit ve hidrokinon çözeltisi ihtiva eder – bu, yakıttır, kendi başına hareketsizdir, sadece devamlı aşırı şiddetin zirvesindedir. Bitişik tepki odası, peroksit ve katalaz benzer biçimde enzimler ihtiva eder – eşleşme budur.

İki hazne, içeriklerinin karışmasını önleyen bir valf ile ayrılır. Böcek tehdit edildiğinde, valfi açar ve rezervuarın kas duvarlarını kasarak içeriğini tepki odasına boşaltır. Maç yakıtla buluşuyor. Enzimler, oksijen, su buharı, fazlaca fazla sıcaklık ve p-benzokinon isminde olan tahriş edici kimyasallar üreten şiddetli patlayıcı bir reaksiyonda gelen kimyasallarla reaksiyona girer. Bu ateşli, zehirli, dumanı tüten kokteyl, sonrasında, böceğin karnındaki reflektör plakaları kullanarak hedefleyebileceği bir çıkış kanalından bir sprey olarak dışarı çıkmaya zorlar.

Kalorifer Böceği İlaçlama
Kalorifer Böceği İlaçlama

Sprey devamlı değil.

Bunun yerine, böcek her saniye 368 ile 735 içinde atış yapar. Bu, kimyasalların aralığını genişletir ve ek olarak potansiyel olarak böceğin yaşamını kurtarmış olur. Tepki odası, kitin ve mum benzer biçimde sağlam araç-gereç katmanlarıyla güçlendirilebilir, sadece yeniden de unutmayalım ki, kendi vücudunun içerisinde patlamalar yaratıyor. MIT’den Christine Ortiz, spreyini titreştirerek “haznenin ısısının düşmesini sağlıyor” diyor. “Devamlı bir sprey, böceği fazlaca daha çok ısıtır.”

Yüksek lisans talebesi Eric Arndt da dahil olmak suretiyle kadrosu, bu kadar süratli bir darbe trenini iyi mi ürettiklerini tahmin etmek için işlerini meydana getiren canlı böceklerin yüksek süratli X-ışını videolarını çekti. “Böceği uykuya dalsın diye soğutuyoruz ve sonrasında onu X-ışını ışınının [yoluna] sabitliyoruz” diyor. “Isındıkça düzeldiğini anlamış olur ve bir patlama yaşar.”

Videolar, püskürtme esnasında böceğin rezervuar haznesini durağan(durgun) bir basınçla sıkıştırdığını ve çıkış kanalını devamlı aleni tuttuğunu ortaya koydu. Nabızlardan da görevli değildir. Bunlar iki odayı ayıran valften gelir.

0534 662 85 40