Kuş Biti İlaçlama

Kuş Biti İlaçlama bedeninde yaşayan parazit canlılardır. Tüm kuşlarda görülme ihtimali vardır. Kuşlar kendi kendilerine bu bitleri temizlemeye çalışırlar. Sadece bazı zamanlar de bu bitler istanbul böcek fiyatları wolves kuşların ölümüne sebep olabilir. Güvercin ve kumru kuş bitinin en fazlaca görüldüğü türdür. Şayet evimizde kuş besliyorsak, yalnız kuşu değil onun hayat alanını da ilaçlamak gereklidir.

Ek olarak evimize yakın olan olan kuş yuvaları da ilaçlanmalıdır. Kuş biti insana bir zarar vermese bile ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama hikayesinde uzman kişiler tercih edilmelidir. Kuş biti ilaçlaması sprey ile olmamalıdır. Sprey bitlerin tamamen yok olmasını sağlayamaz. Kesinlikle uzman bir takım ile ilaçlama yapılmalıdır.

Ilk olarak evinizde kuş bitine rastladıysanız yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey güzelce ve ayrıntılı bir temizlik yapmaktır. Sonrasında kendi üzerinizde de varsa duş alınmalıdır. Arkasından evinizde canlı bir hayvan varsa onu ilaçlamanız icap eder.

Bundan dolayı bitler sıcak ortamı fazlaca severler. Bütün bu aşamalardan sonrasında ilaçlama firmaları ile bağlantı kurulup, her yer detaylı halde ilaçlanmalıdır.

Kuş Biti İlaçlama
Kuş Biti İlaçlama

Kuş Bitinin Özellikleri Nedir?

İnsana ziyanı olmayan bu canlılar yalnız kuşlarda görülür. Bu vaziyet, kuş bitinin en mühim özelliğidir. Öteki özellikler şunlardır;

  • Genel hatlarıyla 2-3 mm boyutları vardır.
  • Üreme bölgeleri, kuşun kanatlarıdır.
  • Nerede ise tüm kuş türlerinde kuş biti görülebilir.
  • Bu bitler kuş kanı beslenirler.
  • Bazıları da ölü kuş dokularıyla beslenir.
  • Süratli bir halde ürerler.
  • Çıplak gözle görülebilirler.

Kuş biti, olan kuşlar, ilaçlama ile temizlenmelidir. Aksi takdirde kuşun ölümüne sebep olabilir. Kumru biti sirke Kumru biti İlaçlama tutarları Güvercin biti sirke Balkonda güvercin biti Muhabbet kuşu biti ilacı Evi güvercin biti sardı Güvercin biti ekşi Güvercin biti elma sirkesi

Kuş Biti Bulaşıcı mıdır?

Kuş bitinin insana bulaşması mevzubahis olması imkansız. Bundan dolayı bu bitlerin hayat alanı kuşların kanatlarıdır. İnsan vücudu kuş biti için müsait değildir. Kuş biti yalnız kuşlar için bir vehamet oluşturur. Kuş biti insan vücuduna gelmiş olsa bile uzun vakit yaşayamaz ve ölür. Bu sırada insan bedeninde kan emmeye sürer.

Sadece insanı ısırdıklarında bulaşıcı bir hastalığa sebep olabilirler. Bilhassa ufak çocuklarda oluşan ısırıklar ciddi rahatsızlıklar yaratır. Evinizde kuş olmadığı biçimde bu bite rast gelmişseniz bu duruma sebep evlerinizin çatılarında yuva meydana getiren kumru ve güvercinlerdir. Pencerenize konan kuştan bile evinize kuş biti girebilir.

Evinize kuş biti bulaştığını görürseniz derhal bir ilaçlama firması ile irtibata geçiniz. Bundan dolayı kuş bitleri fazlaca süratli üreme özelliğine sahiptirler. İnsana bulaşma durumu olmasa bile evlerinize yayılabilirler.

Evinizde kuş besliyorsanız bu bitlerle karşı karşıya gelme oranınız daha yüksektir. Kuşun yuvasında bile bu bitler yaşarlar. Sadece kuşunuz ölürse bu bitler yaşayacak alan bulamazlar. Fakat fazlaca süratli üremelerinden ötürü evinizin her yerine dağılabilirler. Bu vaziyet için tek çözüm ilaçlamadır.

Kuş Biti Niçin Yalnız Kuşlarda Görülür?

Kuş kanadı, bu bitler için çok yaşamaya elverişli bir yapıya haiz olduğu için tercih edilir. Kış aylarında kuş yuvalarında, kuş biti görülmez. Yalnız kumru ve güvercinlerin vücutlarında azda olsa görülebilir. Kuş biti, sıcak bölgelerde ki kuş yuvalarında daha sık görülür. Şayet evinizde daha ilkin kuş beslediyseniz kesinlikle azca da olsa kuş biti bulunur.

Sonrasında kuşun olmaması bitlerin kendiliğinden gittiği anlamına gelmez. Evinizde başka canlı bir hayvan varsa kesinlikle denetim edilmelidir. Bundan dolayı bu bitler sıcak ortamları severler. Tekrar de bu şekilde durumlarda ilaçlama olmadan bitlerden kurtulmak olası değildir.

Kuş Biti Organik Yollarla Yok Edilebilir mi?

Kuş biti, her ne kadar yalnız kuşlarda görülse bile onlardan evimizin birtakım bölgelerine yerleşip hızla çoğalabilirler. Bu vaziyet fazlaca rahatsız edici bir hal alır. Bunu engellemenin naturel bir yöntemi yoktur.

Bundan dolayı denenen birtakım yöntemler yalnız belli bir müddet bu bitleri yok eder. Sadece bilinmiş olduğu suretiyle bu canlılar fazlaca süratli ürerler. Bunlarla baş etmenin tek yolu ustalaşmış bir ilaçlama yapmaktır.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0534 662 85 40