Meyve sineği ilaçlama

Meyve sineği ilaçlama meyve sinekleri, çoğu zaman olgunlaşmış ve fermente olan meyve böcek ilaçlama wolves ve sebzelerle ilişkilendirilen ufak, kırmızı gözlü, 1/4 inç uzunluğundaki sineklerdir. Sadece, başka kaynaklardan gelebileceğinden, meyve sineklerinin olması için meyvenin olmasına gerek kalmamıştır. Barlarda ve restoranlarda 1 numaralı haşere sinekleridir.

Meyve sinekleri, devamlı olarak kaygan ya da nemli kalan fermente doğal maddelerin olduğu her yerde çoğalabilir. Öteki sinekler benzer biçimde, meyve sinekleri de larvalardan gelişir ve meyve sineği larvalarının hayatta kalabilmeleri için nemli, fermente edici doğal maddeye haiz olmaları icap eder. Evimizdeki bu tür sitelerin en olasısı, yavaş hareket eden ya da nadiren kullanılan bir lavabo, küvet, duş ya da su hattının üstünde bir çamur tabakasının (doğal film) biriktiği yer gideridir. Restoranlarda ve barlarda, fermente edici doğal maddelerin öteki nemli birikimleri mümkündür ve dikkate alınmalıdır. Bunlara damlama boruları ve soğutma ekipmanlarının altındaki kaygan alanlar, çöp konteynırları ve atılan şişe ve tenekeler dahildir. Sineklerin nereden geldiğine bakılmaksızın, ışığa ve neme çekildiklerinden pencerelerde ve lavabolarda görülürler.

Meyve sineği ilaçlama
Meyve sineği ilaçlama

Meyve Sineği Hayat Döngüsü

Dişi meyve sinekleri yumurtalarını çürüyen meyvenin yüzeyine bırakır. Bu yumurtalar, tam büyümeden ilkin iki defa eriyen larvalara dönüşür. Meyve sineği larvaları, meyve ve sebze materyallerinde büyüyen maya organizmaları ve mantarlarla beslenir ve beslenme çabalarıyla yakın zamanda yemeklerini yarı sıvı bir karmaşaya dönüştürürler. Tam büyümüş larvalar pupa olmaya hazır olduklarında, çürük meyveyi daha kuru alanlar için, çoğu zaman çöp kutusunun kenarlarına bırakırlar. Bir hayat döngüsünü tamamlamak için ihtiyaç duyulan zaman esas olarak gelişme ortamının ve çevreleyen havanın sıcaklığına bağlıdır; 64 aşama Fahrenhayt’ta, yumurta aşamasından yetişkine kadar gelişme 18-20 gün süre gelir, 77 aşama Fahrenhayt’ta ise büyüme aşamalarını tamamlamak için bir tek 8-10 gün icap eder.

0534 662 85 40