Norveç Sıçanı İlaçlama

Norveç Sıçanı İlaçlama Norveç Sıçanlarından Iyi mi Kurtulur? Norveç fareleri, Çatı Sıçanları, Tarla Sıçanları – böcek ilaçlama wolves farkı iyi mi biliyorsunuz ki ve hakikaten mühim mi? Farelerin tamamı aynı düşünür ve aynı şeyleri bölgeler. Norveç fareleri – “Yer Sıçanları” olarak da bilinirler. Size bir ustalaşmış şeklinde Norveç farelerinden iyi mi kurtulacağınızı göstereceğiz!…..

Norveç Sıçanı İlaçlama
Norveç Sıçanı İlaçlama

Norveç sıçanları (Rattus norvegicus)

1700’lerin ortalarında Şimal ABD’ya tanıtıldı. Asya’dan geldiler, sadece kıtamıza, yüzyıllardır geliştikleri Avrupa’dan gelen gemilerle geldiler. Norveç farelerine ara ara “kahverengi fareler”, “lağım fareleri”, “sokak fareleri” yahut “iskele fareleri” denir. 12 ila 18 inç uzunlukta gövdeleri ile, tam büyüdüğünde (bir çatı faresinden daha büyük) ortalama bir pound ağırlığında, tıknaz bir yapıya sahiptirler.

Norveç fareleri çoğu zaman ne bulurlarsa onu bölgeler. Sözgelişi, çoğu zaman insan çöplerinden toplanan et, balık, tahıl ve birtakım meyvelerden oluşan dengeli bir rejim. Sadece, gerektiğinde neredeyse her şeyi bölgeler. Yemek ve su ararken, Norveç fareleri çoğu zaman ortalama 100 ila 150 fit çapında bir alanda yolculuk eder. Yuvalarından yahut yuvalarından nadiren 300 metreden daha uzağa yolculuk ederler.

Malum bir reel şu ki, Norveç fareleri gecedir ve geceleri dışarı çıkmayı tercih ederler. Sadece yaygın olarak meçhul, iyi görmemeleri ve renk körü olmalarıdır.

Yaklaşık bir dişi Norveç sıçanının yılda dört ila altı litresi vardır ve yılda 20 yahut daha çok yavruyu başarıyla sütten kesebilir.

Yuvaları, parçalanmış kağıt, kumaş yahut öteki lifli malzemelerle kaplanmış olabilir. Dışkıları bir inç uzunluğa kadar olabilir, sadece çoğu zaman birazcık daha kısadır. Tek bir fare günde 50 dışkı üretebilir.

Norveç sıçanı, Kanada ve Meksika’daki 48 bitişik ABD Birleşik Devletleri’nde bulunur. Çoğu zaman daha düşük kotlarda bulunur.

Çimento temelleri delip geçerek, temelleri ve beton levhaları zayıflatarak binalara büyük zarar verebilirler. Plastik, ahşap ve bakır ve kurşun şeklinde yumuşak metaller dahil neredeyse her malzemeyi kemirirler.

Norveç fareleri binaları işgal ettiğinde, tırmanabilmelerine karşın çoğu zaman bodrum yahut zemin katta bırakılırlar. Bundan dolayı çoğu zaman “yer faresi” olarak adlandırılırlar.

0534 662 85 40