Örümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama örümceklerden birçok insan korkar ve ara ara bu fobi böcek ilaçlama wolves haklı menfaat. Kara dul yahut kahverengi münzevi benzer biçimde yanlış örümcekle karşılaşabileceğiniz bir bölgede yaşıyorsanız, ağrılı bir ısırık yahut hastane ziyareti bariz bir olasılıktır.

Aynı zamanda, vakaların büyük çoğunluğunda, bir örümcek yalnızca zararsız bir mahluk değil, hem de çoğu zaman yararlıdır. Garajda bir örümceği öldürmeden ilkin, ağına bakmak ve orada bulunan kapana kısılmış karasineklerin sayısını saymak yararlı olabilir. Örümceklerin bir çok hayatlarını böcekleri yakalayarak ve yiyerek geçirir ve tüketilen her böcek, swat yahut püskürtmek zorunda kalmayacağınız bir böcektir. Örümcekler, bahçe bitkilerine zararı olan birçok böcekle beslenen etobur oldukları için birçok bahçıvan tarafınca bilhassa sevilir.

Tekrar de, yüzünüzde sarkan bir örümcek ağı yahut küvet giderinden sürünen bir örümcek kimsenin eğlence fikri değildir, bu yüzden örümcekler evin içerisinde ortaya çıktıklarında onlardan kurtulmak istiyorsanız bu anlaşılabilir bir durumdur.

Örümcek İlaçlama
Örümcek İlaçlama

Örümcek Biyolojisi

Çoğu zaman böcek olarak kabul edilseler de, örümcekler aslen böcek türlerinde bulunan altı bacak yerine sekiz bacaklı ve bütün böceklerde ortak olan üç bölüme karşı iki ana vücut parçasına haiz örümceklerdir. Ve nerede ise bütün örümcekler, avlarını öldürmek için dişleri olan etoburlardır.

Birtakım örümcekler, uçan böcekleri yakalamalarına destek olmak için ağ örerken, öteki örümcekler, böcekleri yakalamak için zıplayan yahut koşan etken avcılardır. Kısa bacaklı örümcekler çoğu zaman avları için sıçrayan jumperlardır; kurt örümcekleri, baba-uzun bacaklı ve kahverengi münzevi örümcekler benzer biçimde uzun bacaklı türler ise avlarını kovalayan koşuculardır. Başka bir deyişle, örümcek ağınız olmadığı için evinizde örümcek olmadığı anlamına gelmez.

Bir örümceğin hayat döngüsü, bir böceğinkinden çok fark eder. Dişi bir örümcek 3.000’e kadar yumurta bırakabilir ve yumurtanın içerisindeki embriyo, yumurta kesesinin içindeyken bütün larva evrelerinden geçerek tam gelişmiş sadece minik bir örümcek olarak ortaya menfaat.

Örümcek yavrusu olgunlaştıkça nerede ise bütün naturel maddeleri yiyecektir, sadece fazlaca geçmeden kendi canlı avını soruşturma kabiliyetini geliştirecektir. Örümcek yavrusu büyüdükçe birkaç defa tüy döker ve eski dış iskeletleri çoğu zaman örümcek ağlarında görülebilir. Çoğu zaman birkaç ay sonrasında elde edilmiş beş ila 10 tüy dökümünden sonrasında, örümcek olgunlaşır ve üremeye hazırdır.

Pestisitler Niçin Çalışmaz?

Böceklerin bir çok ağız kısımlarını bacakları ve ayakları ile temizlemeyi davranış haline getirir, bu da sprey pestisitlerin böceğin yutulduğu ağzına kolayca aktarıldığı demektir. Öte taraftan, örümceklerin vücutlarını yüzeyin çok üstünde tutan uzun bacakları vardır ve herhangi bir ağız teması, yere hiç dokunmayan hususi pedipalp uzantıları ile gerçekleştirilir, bu yüzden yüzey temasından pestisit emme şansı fazlaca azdır.

Birçok örümcek, zamanlarının çoğunu, pestisitleri kolayca alabilecekleri yüzeylerde yürümek yerine, narin dantelli ağlarda geçirir. Temaslı pestisit ile örümceğin yüzüne direkt püskürtme haricinde, püskürtme örümceklerden kurtulmak için fazlaca etken değildir.

Aynı zamanda, örümceklerin geçmiş olduğu çatlaklarda ve yarıklarda artık bir böcek ilacı kullanmanın etkinliği sınırı olan olabilir. Örümcekler dar çatlaklardan geçerken yüzeylere sürtünerek baş ve ağız kısımlarına böcek ilacı bulaştırabilir.

Bütün Köşeleri ve Çatlakları Vakumlayın

Sezonda minimum bir defa, duvarlardaki çatlaklar da dahil olmak suretiyle evinizin bütün köşelerini iyice temizlemek için elektrikli süpürgenizdeki sopa eklentisini kullanın. Bütün örümcekleri alamayacaksınız fakat ne olursa olsun popülasyona bir diş koyacaksınız. Aramanız ihtiyaç duyulan yalnız örümcek ağları değil; Asla ağ kullanmayan minik zıplayan ve koşan örümceklere dikkat edin.

Örümcekleri Yeni Evlere Taşıyın

Bu metot, örümcekler hikayesinde çekingen davrananlar için olmayabilir ve ciddi halde zehirli bir örümcekle yüz yüze olma ihtimaliniz var ise ne olursa olsun denenmemelidir. Sadece iyi niyetli ev sahipleri için, bir örümceği dikkatlice ve nazikçe bir kutuya yahut kavanoza hapsetmek ve onu daha azca sorun yaratacak bir yere taşımak mümkündür. Bahçeye yahut terk edilmiş bir kulübeye, ahıra yahut başka bir binaya taşınmak, yaratığın sizi yahut ailenizi rahatsız etmeden böcek avına devam etmesine müsaade edecektir. Aynı zamanda, kış yaklaştığında örümceğin başka bir sıcak iç mekan arayabileceğini ihmal etmeyin.

0534 662 85 40