Tırtıl İlaçlama

Tırtıl İlaçlama Mülkünüz İçin En İyi Idare Planı Nelerdir? Birçoğunuzun okuyup böcek ilaçlama şahit olduğu benzer biçimde, tırtıl popülasyonları azaldı; sadece, hala bir mevcudiyet var. 2021’de müşterilerimizin ağaçlarının (1) Mayıs ayında yaprak ve tırtılların erken çıkışı esnasında (1) doğru zamanlanmış böcek ilacı spreyi ile yeterince korunacağına inanıyoruz. Mülkünüzü tek bir böcek ilacı ile yönetmemeyi seçerseniz ve geçmişte yaptığımız benzer biçimde iki böcek ilacını da meydana getirmeye devam etmeyi tercih ederseniz, bu hizmetleri sunmaktan saadet duyarız. Aslına bakarsak, geçen sene mülkünüzde hala yoğun yaprak dökümü yaşadığını düşünüyorsanız ve/yahut tırtıllara karşı düşük toleransınız var ise, iki böcek ilacı spreyi mülkünüz için iyi bir seçenek olabilir.

Tırtıl İlaçlama
Tırtıl İlaçlama

Kış Güve Tırtılları

Kış Güvesi Tırtılı Ağaçlarımızın yapraklarını dökseler, otomobillerimize düşseler yahut dışkılarını teraslarımıza bıraksalar da, tırtılların manzaramızda ne kadar acı çekebileceğini tamamımız biliyoruz, tırtıllar büyük bir baş belasıdır. Bu yaratıklar için zamanlama her şeydir ve hasar oluşmadan ilkin onları hedef almak için ilkbaharda fazlaca minik bir vakit aralığı vardır. Yapraklar çıkmaya başladığında ağacın gölgesine uygulanacak müsait zamanlanmış bir insektisit uygulamasını öneriyoruz. Meşe, akçaağaç, meyve ağaçları benzer biçimde yaprak döken ağaçların yanı sıra gül, leylak ve yaban mersini benzer biçimde çalılar ana hedefleridir. Kış Güvesi Tırtılları, müsait halde tedavi edilmezse ağaçlarınıza zarar verebilir. Dört senelik tekrarlanan yaprak dökümü bile ağacınızın ölümüne yol açabilir. Manzarada hem de bir kanser kurdu olarak adlandırılan başka bir tırtıl daha var. Bir kış güvesi tırtılına fazlaca benziyor fakat fazlaca daha süratli hareket ediyor. Tedavimiz bu yaprak besleme yaratıklarına da dikkat etmelidir.

Çingene Güve Tırtılları

Çingene Güve TırtılıÇingene Güve Tırtılları 80’lerde büyük bir sorundu ve kısa sürede Cape’in muayyen bölgelerine geri döndü. Aslına bakarsak, normalde bu tırtıllarla savaşan isimli organik olarak oluşan bir mantar var, sadece son birkaç senedir yaşadığımız kuru koşullar bu mantarın büyümesine izin vermedi. Bu mantar olmadan çingene güvesi tırtılları gelişebilir. Çam ağaçlarının yanı sıra Kış Güvesi Tırtıllarına benzer ağaçlarla beslenirler. Tek bir ağacı 24 saatten yakın zamanda kolayca yaprak dökebildikleri için hesaba iştirak etmesi ihtiyaç duyulan bir güçtür. Bu tırtıl spreyinin zamanlaması da önemlidir ve fırsat penceresi spreyinden derhal sonradır. Mülkünüzü Kış Güvesi Tırtıllarından korusanız bile, Çingene Güve Tırtılları bölgenizde ortaya çıkarsa yeniden de ağaçlarınızın yapraklarını dökebilir. Ne yazık ki, tam olarak nerede bir problem olacağını belirlemek zor, sadece araştırmalar, popülasyonların son birkaç yılda Yukarı Cape’de giderek daha çok genişlediğini gösteriyor.

0534 662 85 40