Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder

Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder?

Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder? Wolves İlaçlama bir tahtakurusu istilasıyla uğraşırken, onlardan kurtulmak için elinizden gelen her şeyi ve her şeyi yapacaksınız. Bu böcekleri anında öldürmek en böcek ilaçlama istanbul wolves etken seçenek olsa da, bazı zamanlar yatak böcekleri yuvalarına öldürülemeyecek kadar derinden yerleşirler.

Her her neyse ki bizim için, onları saklanmaktan kurtarabilecek ya da tahtakurularını tamamen önleyebilecek birçok caydırıcı var.

Kokulu nesneler, yalnızca tahtakuruları değil, çeşitli haşereleri gidermek için yaygın olarak kullanılır.

Hoş bulduğumuz ya da en azından böcek ilaçları ve kimyasallar söz konusu olduğunda tahammül edebileceğimiz kokuların bir oldukca, birçok hayvan için dirayetli tahriş edicidir.

Eklembacaklılar (böcekler ve eklembacaklılar) söz konusu olduğunda, nefes alma biçimlerindeki farklılıklar nedeniyle belirli kokular ölümcüldür. Yatak böcekleri dahil tüm böceklerin akciğerleri yoktur.

Bunun yerine, oksijeni dış iskeletlerinde bulunan bir dizi trake yoluyla işlerler .

(Bu, oksijenin ve buna bağlı olarak havadaki herhangi bir kimyasalın ya da kokunun doğrudan böcek tarafından solunduğu anlama gelir. Bu, solunduğunda havayı filtreleyen karmaşık solunum sistemlerine sahip memelilerin aksine.)

Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder
Yatak Böcekleri Nelerden Nefret Eder

Yatak Böcekleri Lavantadan Nefret Eder mi?

İnsanlara: lavanta hoş bir kokuya sahiptir. Yatıştırıcı bir atmosfer yaratmak için aromaterapide yaygın olarak kullanılır ve vücudun hafif ağrıdan kurtulmasına bile yardımcı olduğu rivayet edilir.

Yatak böcekleri için: lavanta, onları yok etmek için kullanılan sayısız diğeri koku ve kimyasallardan farklı değildir.

Lavanta, linalool adı verilen bir bileşik içerir Linalool, 200’den fazla bitki ve meyve türü tarafından doğal olarak üretilir , yalnız hem de birçok pestisitte ticari olarak kullanılır.

Bu nedenle, diğeri böcekler ve örümcekler şeklinde tahtakuruları da şu kokulardan nefret eder: nane, tarçın, fesleğen ve narenciye.

(Bunların hepsi içlerinde linalool içerir.)

Tahtakurularının saklandığı bölgelere lavanta düşman serpmek ya da lavanta kokusu sıkmak faydalıdır, yalnız tek başına çok dirayetli değildir. Koku, bu haşereleri tamamen öldürmezse, onları yuvalarından kaçmaya itecek ve onları herhangi bir tahtakurusu tuzağına ya da uyguladığınız diğeri böcek ilaçlarına maruz bırakacaktır .

Yatak Böcekleri Vicks’ten Nefret Eder mi?

Daha önce nezle olduysanız ya da bir tür tıkanıklıkla uğraştıysanız , biraz daha iyi hissetmek için Vicks VapoRub kullanmış olabilirsiniz . Göğsünüze ve üst dudağınıza biraz VapoRub jöle sürmek tıkanıklığı geçici olarak gidermeye yardımcı olur ve sivrisinek ısırıklarını tedavi etmek için de kullanılabilir.

Bir oldukca Vicks ürünü, birincil bileşen olarak yaratı miktarda mentol içerir . Mentol, yukarıda bahsedilen linalool şeklinde, doğal olarak nane bitkilerinden üretilir.

Bu nedenle, tahtakuruları Vicks kokusuna lavanta kokusuna tepki verecekleri şeklinde tepki verirler.

Sirke ya da Sarımsak Yatak Böceklerini Kovuyor mu?

Sirke, yatak böceklerini kovmada çok etkilidir. Aynı zamanda, tahtakuruları lavanta ya da naneden nefret etmelerinden farklı nedenlerle sirkeden nefret eder.

Sirke bir asetik asittir, doğrusu çok hafif asidik özelliklere sahip olması durumunda dirayetli bir koku içerir ve yeniden de korozyona uğrayabilir.

Tahtakurularında sirke kokusu sinir sistemlerini bozar ve dış iskeletleri boyunca koruyucu kimyasalları aşındırarak onları etken bir şekilde kurutur.

Sarımsak ayrıca nane ve lavanta ile aynı nedenlerle tahtakurularını uzaklaştırır: bitki tarafından üretilen kimyasal bileşikler. Sarımsak karanfilleri (soğan şeklinde ilgili sebzelerle birlikte) , bitki kesildiğinde açığa çıkan allisin adı verilen bir bileşik üretir .

Bu, sarımsağa ticari marka kokusunu veren bileşiktir (ve ayrıca “sarımsak kokusundan” sorumludur).

Böceklerin allisin’in neden olduğu kokuyu filtrelemenin bir yolu yoktur ve bu nedenle havada sarımsak kokusu aldıklarında kaçarlar. Sarımsak ile sirke tedavisini birleştirmek, yatak böceklerini temizlemenin muhteşem bir yoludur, yalnız ikisinin de onları öldürmenin etken yolları olmadığını unutmayın.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Wolves Blog

Bu alanda Wolves İlaçlama Hizmetlerinin Haşere ilaçlama ile ilgili yazılarını bulacaksınız.

Etiketler
Gümüşçün İlaçlama Esenler (1) Gümüşçün İlaçlama Esenyurt (1) Gümüşçün İlaçlama Eyüp (1) Gümüşçün İlaçlama Fatih (1) Gümüşçün İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Gümüşçün İlaçlama Güngören (1) Gümüşçün İlaçlama Kağıthane (1) Gümüşçün İlaçlama Küçükçekmece (1) Gümüşçün İlaçlama Pendik (1) Gümüşçün İlaçlama Sancaktepe (1) Gümüşçün İlaçlama Sarıyer (1) Gümüşçün İlaçlama Silivri (1) Gümüşçün İlaçlama Sultanbeyli (1) Gümüşçün İlaçlama Sultangazi (1) Gümüşçün İlaçlama Tuzla (1) Gümüşçün İlaçlama Zeytinburnu (1) Gümüşçün İlaçlama Ümraniye (1) Gümüşçün İlaçlama Üsküdar (1) Gümüşçün İlaçlama Şile (1) Gümüşçün İlaçlama Şişli (1) Güve İlaçlama Arnavutköy (1) Güve İlaçlama Avcılar (1) Güve İlaçlama Bahçelievler (1) Güve İlaçlama Bayrampaşa (1) Güve İlaçlama Bağcılar (1) Güve İlaçlama Başakşehir (1) Güve İlaçlama Beykoz (1) Güve İlaçlama Beylikdüzü (1) Güve İlaçlama Beyoğlu (1) Güve İlaçlama Beşiktaş (1) Güve İlaçlama Büyükçekmece (1) Güve İlaçlama Esenyurt (1) Güve İlaçlama Eyüp (1) Güve İlaçlama Gaziosmanpaşa (1) Güve İlaçlama Kadıköy (1) Güve İlaçlama Kartal (1) Güve İlaçlama Kağıthane (1) Güve İlaçlama Küçükçekmece (1) Güve İlaçlama Sancaktepe (1) Güve İlaçlama Sarıyer (1) Güve İlaçlama Silivri (1) Güve İlaçlama Sultanbeyli (1) Güve İlaçlama Ümraniye (1) Güve İlaçlama Şile (1) yürüyen haşere ilaçlama (2)
Kategoriler
Arşivler
Kategoriler
0534 662 85 40