Yılan İlaçlama

Yılan İlaçlama bahçenize ve hatta bazı zamanlar evinize kayan pullu, bacaksız yaratıklar. İlk içgüdünüz öteki yöne koşmak olsa da, onları etrafta tutmanın birçok faydası vardır. Yılanlar kemirgen popülasyonlarını denetim istanbul böcek ilaçlama wolves altında meblağ ve tek bir yılan aynı anda 3 ila 4 fareyi yiyebilir. Ek olarak benleri , tarla farelerini, böcekleri ve hatta balıkları bölgeler.

Yılan İlaçlama
Yılan İlaçlama

Yılanlar Ne Süre Menfaat?

Yılanlar, sıcaklıklar yaklaşık 80 ila 90 aşama Fahrenheit içinde olduğunda daha sık görülür; çoğu zaman ilkbahar ve yaz süresince. Yaz sıcaklıkları çoğu zaman günün en sıcak saatlerinde dışarı çıkamayacak kadar sıcak olduğu için, sabahın erken saatlerinde ve öğleden sonrasında geç saatlerde daha aktiftirler. Yılan etkinliği, yaz nihayetinde ve güz başlangıcında, kış uykusuna yahut brumasyona girmeden ilkin yeniden toparlanacak. Brumation, iklimin daha sıcak olduğu ve kar ihtimalinin daha azca olduğu cenup eyaletlerinde daha yaygındır. Yılanlar aslen brumasyonda uyumazlar, bunun yerine vücutları daha düşük sıcaklıklara ahenk sağlar, metabolizmalarını yavaşlatır ve onları daha azca etken hale getirir. Sıcak kış günlerinde, brumting yılanlar bazı zamanlar güneşin altında güneşlenmek için dışarı çıkarlar ve genellikle şüphelenmeyen insanları varlıklarıyla şaşırtırlar.

Ustalaşmış bir haşere denetim şirketini aramak, bir yılan sorununu çözmenin garantili ve güvenilir bir yolu olsa da, yılanları kovmak için deneyebileceğiniz birtakım ev ilaçları da vardır. Yılanları uzak tutmak için ev ilaçları, aşağıdakiler de dahil olmak suretiyle muhtelif faydalar sunar:

 • Bulunabilirlik:  Yılanları uzak tutmak için kullanılan bir çok ev ilaçları, kolayca bulunabilen ve elde edilmesi rahat olan maddeler yahut yöntemler ihtiva eder. Kullanım yönergeleri de internette kolayca bulunabilir.
 • Müsait Fiyatlılık: Yılanları uzak tutmak için kullanılan bir çok ev ilaçları, piyasadaki ustalaşmış ürün ve hizmetlerin maliyetine kıyasla mühim seviyede daha ucuzdur.
 • Kullanım Kolaylığı: Yılanları uzak tutmak için ev ilaçlarının bir çok yapmak yahut icra etmek kolaydır.
 • Emniyet: Yılanları uzak tutmak için kullanılan ev ilaçlarının bir çok, piyasadaki ustalaşmış ürünlere kıyasla insanoğlu ve evcil hayvanlar için toksik değildir.

Yılanları Uzak Tutmak İçin Evde Yapılabilecek Çözümler:

Besin Malzemelerini Ortadan Kaldırın

Yılanlar, birincil gıda kaynaklarından biri olduğundan çoğu zaman kemirgenlerin bulunmuş olduğu bölgelerde bulunur. Yılanların ek olarak kurbağa, kuş, köstebek, tarla faresi, böcek ve hatta balık yediği tanınmaktadır. Bu hayvanlardan herhangi biriyle bir sorununuz var ise, ilkin o haşere sorunundan kurtulmayı düşünün. Yemek deposu ortadan kaldırıldığında, yılanlar başka bir yemek deposu aramaya devam edecektir.

Gizlenme Yerlerini Ortadan Kaldırın

Yılanlar karanlık, nemli bölgeleri tercih ederler ve çatlaklarda, yarıklarda ve deliklerde yaşayıp saklandıkları tanınmaktadır. Bu saklanma yerlerini ortadan kaldırmak, yılanların mülkünüze yerleşmesini engellemeye destek olabilir. Evinizin ve mülkünüzün dışını dikkatlice inceleyin ve bulduğunuz çatlak yahut delikleri onarın. Hasarlı olukları , boruları ve havalandırma yayınlarını onarın . Pencere ve kapılardaki hasarlı ekranları onarın yahut değiştirin. Yılanlar ek olarak odun yığınlarında ve kompost yığınlarında saklanacaktır. Mümkünse, yakacak odunları kapalı, kilitlenebilir ahşap kutularda saklayın. Mülkünüzde birikmiş olabilecek talaş malç, saman malç, yaprak vb. yığınlarından kurtulmaya çalışın.

Peyzajınızı Değiştirin

Bahçeniz yahut bahçeniz yılanlara meyilliyse, bu haşerelerin içeri girmesini engelleyecek değişimler yapmayı düşünün. Yıkıntı, delikler ve aşırı gelişme benzer biçimde yılan çekicilerini gidermek için tertipli olarak bahçe yapın. Yılanların saklanabileceği bölgeleri ortadan kaldırmak için çimleri kısa kararlı. Çelik ağ, plastik kaplama yahut soruşturma ağından yapılma yılan geçirmez çitler takmayı düşünün. Bir çit kurarsanız, zeminle aynı hizada olduğu için ve dışa doğru açılı olduğu için ve minimum 3 fit yüksekliğinde ve 4 fit derinliğinde olduğu için güvenilir olun. Ek olarak mukaddes yapraklar, çam kozalakları, yumurta kabukları ve çakıl benzer biçimde yılanların kaymasını zorlaştıran malzemeleri de kullanabilirsiniz. Ek olarak naturel bir caydırıcılık elde eden yılan kovucu bitkiler dikmeyi de düşünebilirsiniz. Birtakım yaygın örnekler içinde kadife çiçeği, limon otu ve pelin bulunur.

Naturel Yırtıcıları Kullanın

Tilkiler ve rakunlar , yılanların yaygın yırtıcılarıdır. Gine tavukları, hindiler, domuzlar ve kediler de yılanları uzak tutmaya destek olacaktır. Tilkiler bölgenize özgüyse, tilki idrarı mülkünüzün etrafına yayıldığında yılanlar için oldukça iyi bir naturel kovucudur.

Onları Dumanla

Yılanların koku alma duyuları yüksektir ve kokulara ve dumanlara karşı aşırı duyarlıdır. Bilhassa sevmedikleri bir koku dumandır. Bir deva, bir ateş çukuru kazmak ve birkaç gün tütmesine izin vermektir – közü yosun ve yapraklarla kaplamak size en iyi etkiyi verebilir.

Naturel Ürünlerden Yararlanın

Yılan kovucular olarak işe yarayan birkaç naturel ürün var. Daha yaygın olanlardan bazıları şunlardır:

 • Naftalin:  Naftalin, birçok ticari yılan kovucu üründe bulunan yaygın bir bileşendir. En yaygın yılan kovuculardan biridir. Ticari bir ürüne para harcamak istemiyorsanız, naftalin de güve toplarında bulunan ana maddedir. Naftalin kokusu yılanlara zarar vermeden tahriş eder. Yılanların mesele olabileceği mülkünüzün etrafındaki deliklere, çatlaklara, yarıklara yahut öteki alanlara naftalinleri yerleştirin. Güve toplarını kullanmanın bir uyarısı, yutulduklarında çocuklar yahut evcil hayvanlar için toksik ve ölümcül olabileceğidir, bu yüzden dikkatli olun yahut evinizde evcil hayvanlarınız yahut çocuklarınız var ise bu tarz şeyleri kullanmaktan kaçının.
 • Kükürt:  Toz kükürt, yılanları kovmak için mükemmel bir seçenektir. Evinizin ve mülkünüzün etrafına toz haline getirilmiş kükürt koyun ve yılanlar bir defa üstünde sürünerek derilerini tahriş eder, böylece geri dönmezler. Kükürt kuvvetli bir koku yayar, bu yüzden uygularken burnunuzu ve ağzınızı kapatan bir maske takmayı düşünün.
 • Karanfil ve Tarçın Hasım:  Karanfil ve tarçın hasım etken yılan kovuculardır. Bunlar bir sprey şişesinde karıştırılmalı ve en çok tesir için direkt yılanların üstüne püskürtülmelidir. Yılanlar çoğu zaman spreyin ters yönünde koşacağından dikkatli olun. Bu karışım bununla birlikte iç mekanlarda bir difüzörde fumigant olarak da kullanılabilir.
 • Sarımsak ve Soğan: Sarımsak ve soğandaki  sülfonik asit (soğan doğradığımızda bizi ağlatan aynı kimyasal) yılanları iter. Bu tarz şeyleri kaya tuzu ile karıştırın ve faaliyet için evinizin ve bahçenizin etrafına serpin. Ek olarak sarımsakları herhangi bir uçucu yağa karıştırabilir ve kirişleri, bodrumları ve ulaşılması zor öteki bölgeleri dezenfekte etmek için kullanabilirsiniz.
 • Amonyak:  Yılanlar amonyak kokusundan hoşlanmazlar, bu yüzden bir seçenek onu etkilenen yerlere püskürtmektir. Başka bir seçenek de bir halıyı amonyağa batırmak ve onları caydırmak için yılanların yaşamış olduğu herhangi bir alanın yakınında ağzı aleni bir torbaya koymaktır.
 • Sirke:  Sirke, yüzme havuzları da dahil olmak suretiyle su kütlelerinin yakınında yılanları kovmada etkilidir. Naturel bir yılan kovucu için herhangi bir su hacminin çevresine beyaz sirke dökün.
 • Kireç:  Yılan kovucu kireç ve acı biber yahut nane karışımı oluşturun ve evinizin yahut mülkünüzün çevresine dökün. Yılanlar karışımın kokusunu sevmezler ve dumanları da derilerini kaşındırır.

Yılanların yaygın olduğu bir bölgede

Bir noktada bir tanesine rastlayabilirsiniz. Yılanlar, öteki zararlılar benzer biçimde, çoğu zaman üç şey ararlar: yemek, su ve barınak. Genellikle evlerimizin etrafındaki alan, yılanları çeken bütün bu şeyleri sağlar . Mülkünüzde bir yılanın olma olasılığı, vaziyet (şimal ve cenup), görünüm (kentsel ve kırsal), yakındaki bir su deposu (göl, göl, dere), çimlerinizin ne kadar iyi düzenlenmiş olduğu ve bakımının yapıldığı benzer biçimde muhtelif faktörlere bağlıdır. kolayca bir besin deposu mevcuttur. Yılanlarla uğraşırken , uğraştığınız yılanın çeşidini belirlemek önemlidir : Zehirli yılanları ortadan kaldırmak için bir profesyonele bırakılmalı, zehirli olmayan yılanlar ise çoğu zaman caydırılabilir.naturel yılan kovucu teknikleri. Yılanları bahçenizden uzak tutmanın 4 yolu :

1. Onları Korkut

Bahçenizdeki bir yılanı korkutmanın en rahat yollarından biri bahçe hortumunuzu kullanmaktır. Sürünerek uzaklaşana kadar hortumdan tertipli bir akışla yılan püskürtün. Şahinler, baykuşlar ve öteki naturel yılan avcılarının konması için bir levrek direği takmayı düşünün. Kuşların bahçenizi ve çevredeki alanı iyi görebilmeleri için aleni bir alana yerleştirdiğinizden güvenilir olun.

2. Onları Uzaklaştırın

Yılanlardan korunmak için kullanabileceğiniz birtakım naturel mamüller ve evde yapabileceğiniz teknikler var . Amonyak yaygın bir yılan kovucudur Yılanlar amonyak kokusundan nefret eder ve yanına yaklaşmazlar. Paçavraları amonyağa batırın ve ağzı aleni plastik torbalara koyun. Çantaları, onları uzak tutmak için çoğu zaman yılanları gördüğünüz yerde bırakın. Yılanları ve öteki zararlıları yüzme havuzunuzdan uzak tutmak için sirke de kullanabilirsiniz. Havuzun çevresine beyaz sirke dökün. Yılanlar, sirkeyi derileri vasıtasıyla emebilir, böylece yere döküldükten sonrasında üstünde kaymaktan kaçınırlar. Yılanlar ek olarak ne pahasına olursa olsun insanlardan kaçınmaya çalışır. Saç fırçanızdaki saçları saklayın ve yılanları uzak tutmak için mülkünüzün çevresine dağıtın .

3. Onları İçeri Çağrı Etmeyin

Yılanlar yemek, su ve barınak aramak için bahçenize gelecekler. Bu üç temel ihtiyaçı ortadan kaldırmak, sizi ziyaret etme olasılıklarını oldukça daha düşük hale getirecektir. Çimlerinizi sık sık biçin ve kısa kesmeye devam edin. Daha kısa çim, şahinler ve çakallar benzer biçimde vahşi hayvanlara daha çok maruz kalma demektir ve ek olarak onları ayrım etmenizi oldukça daha rahat hale getirir. Kurbağalar, solucanlar ve sümüklü böcekler benzer biçimde yılan gıda kaynaklarını çekebileceğinden, çimlerinizi aşırı sulamaktan kaçının. Ağaçları, çalıları ve dalları evinizin kenarlarından, çatıdan ve yerden uzak tutun. Ağaçların ve çalıların altında 24 ila 36 inçlik bir boşluk bırakmaya çalışın, zira bu, yılanların onları siper olarak kullanma şansını azaltır ve ayrım edilmelerini kolaylaştırır. Kuş besleyicileri evden uzaklaştırın yahut onlardan tamamen kurtulun. Kuşlar çoğu zaman, kemirgenleri çeken altlarına dağınık tohum bırakırlar.bu da yılanları çeker. Kuş tohumlarını ve evcil hayvan yemlerini sıkı oturan kapakları olan metal kutularda saklayın. Odun yığınınızın evden uzak tutulduğundan ve mümkünse yükseltilmiş olduğu için güvenilir olun. Peyzajınızı tasarlarken, yılanlar için üreme alanları ve kışlama habitatları oluşturduğundan, malç yahut büyük kayalar kullanmamaya çalışın. Bunun yerine, çakıl yahut dere kayası benzer biçimde daha minik, sıkı oturan kayaları kullanmayı kontrol edin. Ek olarak su yılanları da çekebileceğinden su özelliklerini ve Koi havuzlarını kullanmaktan kaçının.

4. Onları Kilitleyin

Yılanlar oldukça kalıcı zararlılar olabilir ve onları dışarıda tutmak zor olabilir. Evinizin dışını dikkatlice inceleyin ve evde, kaldırımda ve temellerde bulduğunuz bütün çatlakları yahut yarıkları kapatın. Bahçenizin, bahçenizin yahut havuzunuzun çevresine çit takmayı düşünün. Eskrim zemine birkaç inç gömülmeli ve 1/4″ sert ağ yahut katı kaplama kullanılarak yapılmalıdır. Eskrim ek olarak yılanların yukarı ve yukarı tırmanmasını önlemek için üstte bir kıvrım içermelidir. Hatta yaban dünyasına has eskrim meydana getiren birtakım firmalar var.

Yılanları önlemenin en iyi yolu, ilk etapta onları dışarıda tutmak için adımlar atmaktır. Yılanlarla uğraşmak, haiz olduğunuz yılanın türüne bağlı olarak tehlikeli olabilir. Bir yılan probleminiz var ise, hayvan kontrolü yahut rahatsız edici yılanı evinizden güvenilir bir halde yakalamaya, yerini değiştirmeye yahut çıkarmaya destek olabilecek ustalaşmış bir yırtıcı hayat denetim firması ile iletişime geçin.

Mülkünüzdeki yılan popülasyonunu iyi mi denetim edeceğinizi kestirmek, basit bir dış mekan hayat alanının anahtarıdır.

Yaygın Yılan Türleri Iyi mi Belirlenir?

Herhangi bir haşere sorununu ele almak – bilhassa de yılanlar kadar ciddi olanı – daima türün tanımlanmasıyla başlamalıdır. Bahçenizde zehirli bir yılan olduğu için şüpheleniyorsanız, hiç bir koşulda yılanı kendi başınıza yönetmeye çalışmamalısınız. Sadece bölgenize bağlı olarak, çoğu zaman çalılarda, yaprak yığınlarında yahut depolama alanlarında saklanan uzun bir zehirli olmayan yılan listesiyle uğraşıyor olabilirsiniz.

Yaygın Yılan Tipleri ve Bu tarz şeyleri Iyi mi Ayırt Edersiniz?

Yılanlar çoğu zaman o denli süratli kayarlar ki, ne arayacağınızı bilmiyorsanız onları tanımlamanız zor olabilir. Eğitimli bir tahminde bulunmak için göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan birkaç ortak unsur vardır. Bu yılanların hiçbiri zehirli değildir yahut insanoğlu için ciddi bir tehdit oluşturmaz.

jartiyer yılanları

Jartiyer yılanları, bilhassa güneybatıdaki kurak alanlar haricinde, Şimal ABD’daki bir çok bölgede bulunabilir. Tipik olarak vücutlarının uzunluğu süresince uzanan üç şeritleri vardır, boyunlarından daha büyük kafaları vardır ve 54 inç’e kadar büyüyebilirler. Renk ve desenler türler içinde farklılık gösterir.

Fare Yılanlar

Jartiyer yılanlarına benzer halde, bu yaratıklar renk ve desen bakımından farklılık gösterir, sadece çoğu zaman daha hafifçe bir göbek ve çene ile koyu renkli bir gövdeye haizdir. Ek olarak boyunlarından daha büyük kafaları vardır. Fare yılanları yüzebilir ve tırmanabilir, bu nedenle onları ağaçlarda yahut su kütlelerinde görebilirsiniz.

kral yılanları

Ek olarak, ortak arka bahçe yılanı olan kral yılanlarının birkaç çeşidi vardır. Bu tür yılanlar, sırtlarındaki renk bantları sebebiyle çoğu zaman mercan yılanları benzer biçimde zehirli türlerle karıştırılır. Türe bağlı olarak, kral yılanlarında kırmızı, sarı yahut siyah işaretler olabilir. Çoğunun kaşık benzer biçimde bir kafası ve yuvarlak gözbebekleri olacaktır.

Yılanların Zehirli Olup Olmadığı Iyi mi Anlaşılır

Yılanların görünüşleri oldukça çeşitlidir ve benzersiz özelliklerini seçebilmek için genellikle çok yaklaşmanız icap eder – ki bunu öneri etmiyoruz -. Sadece, bahçenizde zehirli bir yılanla uğraşıp uğraşamayacağınızı belirlemenin birtakım süratli yolları vardır.

Özellikleri

Yılanlar Kafa şekli öğrenciler Boyama
Zehirli yılanlar Çoğunlukla üçgen; Birtakım zehirli olmayan yılanlar, yırtıcıları korkutmak için bu görünümü alır İnce; Dikey; Sarı yahut yeşil gözlerle çevrili Geniş seviyede değişmiş olur; Kırmızı bantlar mercan yılanlarındaki sarı bantlara dokunuyor
Zehirsiz Yılanlar Yuvarlak ve kaşık benzer biçimde kafalar Yuvarlak öğrenciler Geniş seviyede değişmiş olur; Kırmızı kral yılanlarında sarı ve kırmızı şeritler siyah şeritlerle ayrılır.

Niçin Yılanlarım Var?

Yılanlar, bahçenizdeki yahut evinizdeki öteki sinir bozucu ziyaretçilere benzer – çoğu zaman yemek yahut barınak ararlar. Birtakım yılanlar, yemeye erişimleri var ise etrafta dolaşabilir:

 • fareler
 • fareler
 • benler
 • Balık
 • Kurbağalar
 • Minik çiftlik hayvanları
 • Salyangozlar
 • Salyangoz
 • çekirgeler

Yılanlar ek olarak kalınca çalılıklara, yoğun kompost yahut yaprak yığınlarına yahut su alanlarına sığınabilirler. Kırık oluklar, yakacak odun konteynırları yahut havalandırma, yılanların sıcaktan sığınacakları bölgeler de sağlayabilir. Bölgenizde ek olarak rakun ve tilki benzer biçimde azca sayıda naturel yılan avcısı olabilir.

0534 662 85 40