web analytics

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama Tahtakuruları haşere familyasında bulunan parazit böceklerdir. İstanbul Böcek İlaçlama Wolves çoğu zaman koyu kırmızı ve kahverengi şeklinde renklerde görülen minik boyutlu canlılardır. Bu böceklerin boyları 4-5 mm civarındadır. Bu böceklerin en mühim özelliği insanoğlu, memeli canlılar ve kuşlardan kan emmeleridir. Zira kanlarını emdikleri cilde tahrişe sebep olurlar. Kan emme zamanları ise geceleridir. Erişkin durumda olanların gözle görülmesi mümkündür. Bu böcekler evleri salgın ederek kişilerin kanlarını emerek taciz verirler. Zira bu canlıların görüldüğü yerlerde ilaçlama firmalarından yararlanılması icap eder. Biz tahta kurusu ilaçlama hizmeti vererek insanlara zararları dokunan bu canlıların binalardan uzaklaştırılmasını sağlıyoruz.

Tahta Kurusu İlaçlama
Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu Niçin Ortaya Menfaat?

Tahtakuruları çoğu zaman pak olmayan ortamlarda ortaya çıkarlar. Bu ortamlar içinde evler, apartmanlar, oteller, yurtlar ve yatakhaneler ilk sırada yer alır. Bu mekanlarda yüksek rutubet ve ısı nedeniyle ortaya çıkmaya başlarlar. Bina çatlakları ve yarıkları bu canlıların girdikleri yerlerdendir. Yumurtlayarak çoğalan bu canlılar bir mekana yahut odaya girdiklerinde hızla çoğalabilirler.

Odalarda, yatakhanelerde ve öteki alanlarda tahta kurusunun varlığının en mühim kanıtı döşek, yüzey ve duvarlarda görülen kan benzeri lekelerdir. Ek olarak insan cildinde birden ortaya çıkan kırmızı lekeler tahtakurularının emareleri arasındadır.

Tahtakuruları Zararı olan Mıdır?

Kan emici canlılardan olan tahtakuruları insan cildine zarar verirler. Gece çalışan bu canlılar insanları ısırdıklarında acı vermezler. Sadece vücutta oluşan kırmızı lekeler nedeniyle sorun yaratabilirler. Bu haşerelerin ısırdıkları bölgeler kaşınır ve insanoğlu yaşadıkları kaşıntı nedeniyle taciz hissederler. Kırmızı lekeler kendilerini fena hissetmelerine niçin olacağından insanların psikolojilerini bozma ihtimali de vardır.

Kaşıntı ve alerjik tesirleri bulunan tahtakurusu ısırıkları vücutta kalıcı ize niçin olabilir. Bu insanların üzgün bulunmasına sağlar. Bilhassa kaşıntı hissinin oldukca yoğun yaşanması ve kaşıma sertliği lekelerin kalıcı hale gelmesine niçin olabilir. Zira kaşıntı hissinin ortaya çıkması ve tahtakurusu dışkılarının görüldüğü durumlarda firmamızı arayarak evlerinde tahtakurusunun bulunduğunu ve ilaçlama yapılması taleplerini iletebilirler.

Tahtakuruları Nerelerde Bulunur?

Tahtakurularının hayat alanları insan yaşamı sürdürmenin fazla olduğu yerlerdir. Bu yüzden evler, yatakhaneler, oteller ve apartmanlar çoğunlukla tahtakurusu istilasına uğrayabilir. Nemli yerler ve yarıklardan giren bu canlılar süre kaybetmeden mekanı salgın ederler.

Mekanlarda tahtakurularının görüldüğü bölgeler ise şunlardır;

 • Döşek Odaları
 • Döşeme Altları
 • Döşek Dikiş Bölgeleri
 • Kapı Arkaları
 • Pencere Kenarları
 • Halı Ve Kilimlerin Altları İle Kenarları
 • Döşek Altları
 • Mobilya Araları
 • Döşek İçleri
 • Süslemeler
 • Duvar İçleri

Buralarda tahtakurusunun bulunduğunun anlaşılması erişkin olanlarını görmekle mümkündür. Yavru niteliğinde olanlar minik olduğundan görünmezler.

Tahtakurusu İlaçlama Şekilleri

Kan emici ve istilacı tahtakuruları için şirket olarak ilaçlama hizmeti veriyoruz. Tahtakurusu şikayeti aldığımızda evvela binanın çevresinin incelemesini yapıyoruz. Bilhassa yarasa yahut kırlangıç şeklinde canlıların bina etrafında bulunup bulunmadığına bakıyoruz. Şundan dolayı bu canlıların bulunmuş olduğu yerlerde tahtakurusunun ortaya çıkma olasılığı daha yüksek oluyor.

Binalarında yahut evlerinde tahtakurusu bulunan kişilerin verdikleri adrese gittiğimizde ise bu canlıların bulunabilecekleri bölgeleri inceliyoruz. Döşek altları, döşemeler, kapı arkaları ve öteki bölgeleri titizlikle inceliyoruz. Bu sayede bu canlıların ortamda bulunup bulunmadığının tespitini yapıyoruz. Tespit aşamasından sonrasında tahtakuruları için geliştirilmiş olan kaliteli ilaçları tespit ettiğimiz alanlar üstüne sıkıyoruz.

Böylelikle ortamda bulunan canlıları yok ediyoruz. Ek olarak ilaçlama esnasında tespit ettiğimiz çatlak ve yarıkları ev sahiplerine bildirerek bu canlıların yine ortaya çıkmasını engellemeleri icap ettiğini bildiriyoruz. İlaçlamayı bu haşerelerin yumurtalarının da bulunmuş olduğu alanlara uyguladığımız için yine çoğalmaları ihtimalini ortadan kaldırıyoruz. Sadece ilaçlama hizmeti alan kişilerin aynı mesele yaşamaması için temizliğe ehemmiyet vermeleri ve duvarlarında bulunan çatlakları kapatmaları icap eder.

0534 662 85 40